Juniors (U 19) Elite Division | West, Regular season
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 CSKA (U 19) 4 3 1 316:267 7 2 2 0 196:134 4 6 5 1 512:401 111 11 W 2
2 Balkan (U 19) 2 2 0 169:163 4 4 3 1 292:255 7 6 5 1 461:418 43 11 L 1
3 Levski (U 19) 3 1 2 223:245 4 3 2 1 269:233 5 6 3 3 492:478 14 9 W 1
4 Rilski Sportist (U 19) 4 2 2 318:332 6 2 0 2 142:168 2 6 2 4 460:500 -40 8 W 2
5 BUBA Basketball (U 19) 3 1 2 191:219 4 3 1 2 234:250 4 6 2 4 425:469 -44 8 L 3
6 Academic Bultex 99 (U 19) 2 1 1 152:189 3 4 0 4 282:329 4 6 1 5 434:518 -84 7 L 2

Juniors (U 19) Elite Division | East, Regular season
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Cherno More Ticha (U 19) 2 2 0 165:137 4 4 2 2 304:301 6 6 4 2 469:438 31 10 L 2
2 Dunav Ruse (U 19) 4 1 3 329:320 5 3 2 1 248:232 5 7 3 4 577:552 25 10 W 1
3 Tundja Yambol (U 19) 2 2 0 175:150 4 3 2 1 255:248 5 5 4 1 430:398 32 9 W 2
4 Dolphin (U 19) 3 1 2 215:243 4 3 0 3 203:265 3 6 1 5 418:508 -90 7 L 1
5 Shumen (U 19) 3 1 2 242:227 4 1 1 0 100:91 2 4 2 2 342:318 24 6 L 1
6 Spartak Pleven (U 19) 2 2 0 167:143 4 2 0 2 110:156 2 4 2 2 277:299 -22 6 W 1

Juniors (U 19) Elite Division | Qualifying Tournament (West), Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 CSKA (U 19) 1 1 0 90:30 2 0 0 0 : 0 1 1 0 90:30 60 2 W 1
2 Sports Talents (U 19) 0 0 0 : 0 1 0 1 30:90 1 1 0 1 30:90 -60 1 L 1

Juniors (U 19) Elite Division | Qualifying Tournament (West), Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Academic Bultex 99 (U 19) 2 2 0 147:101 4 0 0 0 : 0 2 2 0 147:101 46 4 W 2
2 Minyor 2015 (U 19) 0 0 0 : 0 1 0 1 57:76 1 1 0 1 57:76 -19 1 L 1
3 Slavia (U 19) 0 0 0 : 0 1 0 1 44:71 1 1 0 1 44:71 -27 1 L 1

Juniors (U 19) Elite Division | Qualifying Tournament (East)
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Spartak Pleven (U 19) 1 1 0 80:40 2 1 1 0 70:68 2 2 2 0 150:108 42 4 W 2
2 Dolphin (U 19) 1 0 1 68:70 1 1 1 0 80:60 2 2 1 1 148:130 18 3 L 1
3 Beroe (U 19) 1 0 1 60:80 1 1 0 1 40:80 1 2 0 2 100:160 -60 2 L 2

Juniors (U 19) Division 1 | Vitosha region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Septemvri (U 19) 2 2 0 137:128 4 3 3 0 220:157 6 5 5 0 357:285 72 10 W 5
2 Sports Talents (U 19) 2 1 1 127:153 3 3 3 0 201:165 6 5 4 1 328:318 10 9 W 4
3 Slavia (U 19) 3 2 1 223:209 5 2 1 1 138:135 3 5 3 2 361:344 17 8 W 1
4 Lokomotiv Sofia (U 19) 3 2 1 212:166 5 2 0 2 133:142 2 5 2 3 345:308 37 7 L 2
5 Ahil (U 19) 2 0 2 112:128 2 2 0 2 117:125 2 4 0 4 229:253 -24 4 L 4
6 Slavia 1921 (U 19) 2 0 2 96:132 2 2 0 2 107:183 2 4 0 4 203:315 -112 4 L 4

Juniors (U 19) Division 1 | Dobrudja and Zagore regions
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Unstoppable (U 19) 3 3 0 222:157 6 2 2 0 119:102 4 5 5 0 341:259 82 10 W 5
2 Dorostol (U 19) 2 2 0 161:84 4 3 2 1 233:132 5 5 4 1 394:216 178 9 W 2
3 Svetkavitsa (U 19) 3 2 1 203:153 5 2 1 1 142:130 3 5 3 2 345:283 62 8 W 3
4 Tundja Yambol (U 19) -2 3 2 1 182:189 5 2 0 2 103:155 2 5 2 3 285:344 -59 7 L 2
5 Star Basket (U 19) 2 1 1 114:158 3 3 0 3 138:241 3 5 1 4 252:399 -147 6 L 1
6 Chernomorets Balchik (U 19) 2 0 2 62:134 2 3 0 3 140:184 3 5 0 5 202:318 -116 5 L 5

Juniors (U 19) Division 1 | Zagore and Moesia regions
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Chavdar Troyan (U 19) 4 4 0 298:205 8 5 3 2 361:320 8 9 7 2 659:525 134 16 L 1
2 Beroe (U 19) 7 5 2 556:515 12 2 2 0 155:114 4 9 7 2 711:629 82 16 W 6
3 Dunav 2007 Ruse (U 17) 5 4 1 386:364 9 4 2 2 273:284 6 9 6 3 659:648 11 15 L 3
4 Spartak Pleven (U 19) -2 4 2 2 269:257 6 6 2 4 406:418 8 10 4 6 675:675 0 14 L 2
5 Etar 49 (U 19) 5 1 4 337:351 6 4 3 1 319:295 7 9 4 5 656:646 10 13 W 1
6 Chardafon Orlovets (U 19) 3 0 3 162:226 3 7 0 7 404:577 7 10 0 10 566:803 -237 10 L 10

Juniors (U 19) Division 1 | Rila region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Minyor 2015 (U 19) 3 3 0 302:189 6 3 3 0 251:149 6 6 6 0 553:338 215 12 W 6
2 Eurobasket Academic (U 19) 3 2 1 197:173 5 3 1 2 209:274 4 6 3 3 406:447 -41 9 L 1
3 Pravets (U 19) 3 0 3 147:248 3 3 0 3 150:223 3 6 0 6 297:471 -174 6 L 6

Juniors (U 19) Division 1 | Rodopi region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Haskovo (U 19) 2 2 0 245:87 4 3 3 0 352:108 6 5 5 0 597:195 402 10 W 5
2 Dimitrovgrad 2020 (U 19) 2 2 0 129:107 4 3 2 1 195:209 5 5 4 1 324:316 8 9 W 4
3 Hebar (U 19) 3 1 2 190:261 4 2 2 0 178:104 4 5 3 2 368:365 3 8 W 3
4 3.6.9. Basketball Club (U 19) 2 1 1 128:136 3 3 1 2 195:205 4 5 2 3 323:341 -18 7 W 2
5 Academic Plovdiv (U 19) -2 3 1 2 167:188 4 2 0 2 81:197 2 5 1 4 248:385 -137 6 L 3
6 Maritsa Karshiaka 2012 (U 19) 3 0 3 120:317 3 2 0 2 95:156 2 5 0 5 215:473 -258 5 L 5

Juniors (U 17) Regions | Vitosha region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 CSKA (U 17) 3 3 0 234:191 6 2 2 0 181:73 4 5 5 0 415:264 151 10 W 5
2 BUBA Basketball (U 17) 2 2 0 171:94 4 3 2 1 236:215 5 5 4 1 407:309 98 9 L 1
3 Slavia (U 17) 2 2 0 169:102 4 3 1 2 179:242 4 5 3 2 348:344 4 8 W 3
4 Lokomotiv Sofia (U 17) 3 1 2 257:238 4 2 1 1 139:111 3 5 2 3 396:349 47 7 W 1
5 Spartak Sofia (U 17) 3 1 2 162:220 4 3 0 3 167:268 3 6 1 5 329:488 -159 7 L 4
6 Sports Talents (U 17) 2 0 2 75:159 2 2 0 2 102:159 2 4 0 4 177:318 -141 4 L 4

Juniors (U 17) Regions | Zagore region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Tundja Yambol (U 17) 3 3 0 325:113 6 3 3 0 322:133 6 6 6 0 647:246 401 12 W 6
2 Vihar Aytos (U 17) 3 1 2 203:266 4 3 3 0 243:145 6 6 4 2 446:411 35 10 L 1
3 Sliven 2010 (U 17) 3 1 2 180:219 4 3 1 2 132:261 4 6 2 4 312:480 -168 8 W 1
4 Rozova Dolina (U 17) 3 0 3 119:251 3 3 0 3 152:288 3 6 0 6 271:539 -268 6 L 6

Juniors (U 17) Regions | Moesia region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Spartak Pleven (U 17) 0 0 0 : 0 2 2 0 186:87 4 2 2 0 186:87 99 4 W 2
2 Dunav Ruse (U 17) 2 1 1 134:103 3 0 0 0 : 0 2 1 1 134:103 31 3 W 1
3 Lokomotiv G. O. (U 17) 1 0 1 16:104 1 1 0 1 21:63 1 2 0 2 37:167 -130 2 L 2

Juniors (U 17) Regions | Rila region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Balkan (U 17) 3 3 0 275:160 6 2 2 0 177:97 4 5 5 0 452:257 195 10 W 5
2 Minyor 2015 (U 17) 1 1 0 84:47 2 4 3 1 332:216 7 5 4 1 416:263 153 9 W 1
3 Academic Bultex 99 (U 17) 3 1 2 199:187 4 2 1 1 133:153 3 5 2 3 332:340 -8 7 L 1
4 Eurobasket Academic (U 17) 3 1 2 205:205 4 2 1 1 120:133 3 5 2 3 325:338 -13 7 L 1
5 Polytechnica (U 17) 2 0 2 78:196 2 3 1 2 153:191 4 5 1 4 231:387 -156 6 W 1
6 Vidabasket (U 17) 3 1 2 138:190 4 2 0 2 70:189 2 5 1 4 208:379 -171 6 L 1

Juniors (U 16) Elite Division | West, Regular season
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 CSKA (U 16) 3 3 0 204:159 6 2 2 0 188:124 4 5 5 0 392:283 109 10 W 5
2 Minyor 2015 (U 16) 2 2 0 159:126 4 3 2 1 210:203 5 5 4 1 369:329 40 9 L 1
3 Balkan (U 16) 2 1 1 139:115 3 3 2 1 199:167 5 5 3 2 338:282 56 8 W 3
4 BUBA Basketball (U 16) 2 1 1 149:126 3 3 1 2 177:193 4 5 2 3 326:319 7 7 L 3
5 Septemvri (U 16) 2 1 1 137:160 3 3 0 3 162:250 3 5 1 4 299:410 -111 6 L 1
6 Slavia (U 16) 4 0 4 222:317 4 1 0 1 67:73 1 5 0 5 289:390 -101 5 L 5

Juniors (U 16) Elite Division | East, Regular season
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Cherno More Ticha (U 16) 4 3 1 277:202 7 2 2 0 189:157 4 6 5 1 466:359 107 11 W 3
2 Dolphin (U 16) 2 2 0 152:126 4 4 2 2 328:326 6 6 4 2 480:452 28 10 W 1
3 Dunav 2007 Ruse (U 16) 2 0 2 143:185 2 4 3 1 257:243 7 6 3 3 400:428 -28 9 L 1
4 Shumen (U 16) 3 2 1 212:207 5 3 1 2 170:221 4 6 3 3 382:428 -46 9 W 1
5 Spartak Pleven (U 16) 4 2 2 335:322 6 2 0 2 130:143 2 6 2 4 465:465 0 8 L 1
6 Tundja Yambol (U 16) 3 0 3 192:236 3 3 1 2 204:221 4 6 1 5 396:457 -61 7 L 3

Juniors (U 16) Elite Division | Qualifying Tournament (West)
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Slavia (U 16) 2 2 0 158:115 4 1 1 0 58:43 2 3 3 0 216:158 58 6 W 3
2 Septemvri (U 16) 1 1 0 77:63 2 2 1 1 138:132 3 3 2 1 215:195 20 5 L 1
3 Spartak Sofia (U 16) 2 1 1 126:116 3 1 0 1 50:74 1 3 1 2 176:190 -14 4 W 1
4 Ahil (U 16) 1 0 1 43:58 1 2 0 2 106:155 2 3 0 3 149:213 -64 3 L 3

Juniors (U 16) Elite Division | Qualifying Tournament (East)
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Dunav 2007 Ruse (U 16) 1 1 0 61:42 2 2 2 0 129:110 4 3 3 0 190:152 38 6 W 3
2 Spartak Pleven (U 16) 2 2 0 165:127 4 1 0 1 42:61 1 3 2 1 207:188 19 5 W 1
3 Unstoppable (U 16) 2 1 1 117:125 3 1 0 1 62:82 1 3 1 2 179:207 -28 4 L 1
4 Beroe (U 16) 1 0 1 52:59 1 2 0 2 120:142 2 3 0 3 172:201 -29 3 L 3

Juniors (U 16) Division 1 | East (Spring), 1/6 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Unstoppable (U 16) 2 2 0 124:49 4 1 1 0 66:45 2 3 3 0 190:94 96 6 W 3
2 Wolves Razgrad (U 16) 1 1 0 76:43 2 2 1 1 85:90 3 3 2 1 161:133 28 5 W 2
3 Chavdar Troyan (U 16) 2 1 1 103:85 3 1 0 1 49:106 1 3 1 2 152:191 -39 4 L 2
4 Spartak Pleven (U 16) -2 1 0 1 45:66 1 2 0 2 43:107 2 3 0 3 88:173 -85 3 L 3
5 Beroe (U 16) 1 1 0 12:0 2 0 0 0 : 0 1 1 0 12:0 12 2 W 1
6 Dolphin (U 16) -2 0 0 0 : 0 1 0 1 0:12 1 1 0 1 0:12 -12 1 L 1

Juniors (U 16) Division 1 | Vitosha region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Spartak Sofia (U 16) 2 2 0 166:62 4 3 3 0 268:117 6 5 5 0 434:179 255 10 W 5
2 Septemvri (U 16) -2 3 2 1 210:155 5 2 1 1 179:119 3 5 3 2 389:274 115 8 W 3
3 Ahil (U 16) 3 3 0 186:129 6 2 0 2 99:120 2 5 3 2 285:249 36 8 L 1
4 Spartak Sofia (U 16) -2 1 1 0 42:36 2 4 2 2 194:201 6 5 3 2 236:237 -1 8 W 1
5 Sports Talents (U 16) 2 1 1 108:125 3 2 2 0 145:96 4 4 3 1 253:221 32 7 W 2
6 Olympia Basket (U 16) 2 1 1 111:120 3 2 1 1 98:81 3 4 2 2 209:201 8 6 W 2
7 Lyulin (U 16) 2 0 2 80:119 2 2 1 1 120:128 3 4 1 3 200:247 -47 5 L 2
8 Levski (U 16) 3 0 3 119:251 3 1 0 1 50:68 1 4 0 4 169:319 -150 4 L 4
9 Academic 17 Sofia (U 16) 2 0 2 92:204 2 2 0 2 48:184 2 4 0 4 140:388 -248 4 L 4

Juniors (U 16) Division 1 | Dobrudja region (Spring), 3/7 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Star Basket (U 16) 1 1 0 142:19 2 1 1 0 108:20 2 2 2 0 250:39 211 4 W 2
2 Svetkavitsa (U 16) 1 1 0 103:20 2 1 1 0 91:31 2 2 2 0 194:51 143 4 W 2
3 SportBasket GT (U 16) 2 1 1 102:155 3 0 0 0 : 0 2 1 1 102:155 -53 3 W 1
4 Vihar 2002 (U 16) 1 0 1 31:91 1 1 0 1 47:82 1 2 0 2 78:173 -95 2 L 2
5 Dobrich 93 (U 16) 0 0 0 : 0 2 0 2 39:245 2 2 0 2 39:245 -206 2 L 2

Juniors (U 16) Division 1 | Dobrudja region, Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Unstoppable (U 16) 2 2 0 167:131 4 4 4 0 377:145 8 6 6 0 544:276 268 12 W 6
2 Wolves Razgrad (U 16) 2 2 0 157:93 4 4 2 2 288:259 6 6 4 2 445:352 93 10 L 1
3 Svetkavitsa (U 16) 4 1 3 195:315 5 2 0 2 93:157 2 6 1 5 288:472 -184 7 W 1
4 Star Basket (U 16) 4 0 4 167:329 4 2 1 1 110:125 3 6 1 5 277:454 -177 7 L 5

Juniors (U 16) Division 1 | Dobrudja region, Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Vihar 2002 (U 16) 2 2 0 110:55 4 2 1 1 94:91 3 4 3 1 204:146 58 7 W 1
2 SportBasket GT (U 16) 2 1 1 91:94 3 2 2 0 108:73 4 4 3 1 199:167 32 7 W 2
3 Dobrich 93 (U 16) 2 0 2 73:108 2 2 0 2 55:110 2 4 0 4 128:218 -90 4 L 4

Juniors (U 16) Division 1 | Zagore region (Spring), 3/5 Place
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Beroe (U 16) -2 1 1 0 72:40 2 1 1 0 59:55 2 2 2 0 131:95 36 4 W 2
2 Sliven 2010 (U 16) 1 0 1 55:59 1 1 1 0 75:52 2 2 1 1 130:111 19 3 L 1
3 Chernomorets (U 16) 1 0 1 52:75 1 1 0 1 40:72 1 2 0 2 92:147 -55 2 L 2

Juniors (U 16) Division 1 | Zagore region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Beroe (U 16) 4 3 1 286:127 7 4 4 0 396:152 8 8 7 1 682:279 403 14 W 1
2 Dolphin (U 16) -2 4 3 1 247:250 7 4 3 1 253:196 7 8 6 2 500:446 54 14 W 4
3 Sliven 2010 (U 16) 4 2 2 266:273 6 4 2 2 236:275 6 8 4 4 502:548 -46 12 L 1
4 Beroe (U 16) -2 4 1 3 221:293 5 4 2 2 236:244 6 8 3 5 457:537 -80 11 L 1
5 Chernomorets (U 16) 4 0 4 161:357 4 4 0 4 179:314 4 8 0 8 340:671 -331 8 L 8

Juniors (U 16) Division 1 | Moesia region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Chavdar Troyan (U 16) 4 4 0 323:167 8 4 4 0 317:150 8 8 8 0 640:317 323 16 W 8
2 Spartak Pleven (U 16) -2 4 2 2 252:237 6 4 3 1 279:255 7 8 5 3 531:492 39 13 L 2
3 Chardafon Orlovets (U 16) 4 1 3 172:229 5 4 2 2 223:244 6 8 3 5 395:473 -78 11 W 1
4 Etar 49 (U 16) 3 1 2 156:217 4 3 1 2 147:203 4 6 2 4 303:420 -117 8 W 1
5 Etar 49 (U 16) -2 3 0 3 169:234 3 3 0 3 118:220 3 6 0 6 287:454 -167 6 L 6

Juniors (U 16) Division 1 | Rodopi region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Academic Bultex 99 (U 16) 4 4 0 338:161 8 4 4 0 330:271 8 8 8 0 668:432 236 16 W 8
2 Haskovo (U 16) 4 0 4 271:330 4 4 4 0 311:183 8 8 4 4 582:513 69 12 W 1
3 Hebar (U 16) 4 0 4 183:311 4 4 0 4 161:338 4 8 0 8 344:649 -305 8 L 8

Juniors (U 16) Division 1 | Rila region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Rilski Sportist (U 16) 3 3 0 203:140 6 2 2 0 151:127 4 5 5 0 354:267 87 10 W 5
2 Montana 2003 (U 16) 2 1 1 113:123 3 3 3 0 233:124 6 5 4 1 346:247 99 9 W 3
3 Polytechnica (U 16) 3 1 2 199:207 4 3 1 2 157:169 4 6 2 4 356:376 -20 8 L 1
4 Velbazhd 2002 (U 16) 3 0 3 122:215 3 3 0 3 144:217 3 6 0 6 266:432 -166 6 L 6

Juniors (U 15) Regions | Vitosha region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 CSKA (U 15) 2 2 0 172:90 4 3 3 0 265:140 6 5 5 0 437:230 207 10 W 5
2 BUBA Basketball (U 15) 2 2 0 208:120 4 3 2 1 233:147 5 5 4 1 441:267 174 9 W 2
3 Septemvri (U 15) 2 1 1 141:108 3 3 2 1 285:167 5 5 3 2 426:275 151 8 W 1
4 Slavia (U 15) 3 0 3 119:286 3 2 1 1 114:103 3 5 1 4 233:389 -156 6 L 2
5 Champion 2006 (U 15) 4 1 3 192:282 5 1 0 1 36:75 1 5 1 4 228:357 -129 6 L 3
6 Lokomotiv Sofia (U 15) 2 0 2 65:186 2 3 1 2 139:265 4 5 1 4 204:451 -247 6 L 1

Juniors (U 15) Regions | Dobrudja region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Wolves Razgrad (U 15) 3 3 0 231:186 6 3 3 0 234:160 6 6 6 0 465:346 119 12 W 6
2 Cherno More Ticha (U 15) 3 2 1 222:180 5 3 3 0 211:144 6 6 5 1 433:324 109 11 W 3
3 Dorostol (U 15) 3 2 1 216:149 5 3 2 1 218:150 5 6 4 2 434:299 135 10 W 2
4 Unstoppable (U 15) 3 2 1 184:154 5 3 1 2 208:227 4 6 3 3 392:381 11 9 L 1
5 Shumen (U 15) 3 0 3 187:227 3 3 2 1 174:153 5 6 2 4 361:380 -19 8 L 2
6 Dunav Ruse (U 15) 3 1 2 147:211 4 3 0 3 171:242 3 6 1 5 318:453 -135 7 L 2
7 Svetkavitsa (U 15) 3 0 3 95:227 3 3 0 3 118:206 3 6 0 6 213:433 -220 6 L 6

Juniors (U 15) Regions | Zagore region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Beroe (U 15) 4 4 0 292:208 8 4 4 0 308:202 8 8 8 0 600:410 190 16 W 8
2 Dolphin (U 15) 4 3 1 292:241 7 4 3 1 291:224 7 8 6 2 583:465 118 14 W 1
3 Tundja Yambol (U 15) 4 2 2 235:251 6 4 1 3 258:236 5 8 3 5 493:487 6 11 L 1
4 Sliven 2010 (U 15) 4 2 2 274:269 6 4 1 3 232:258 5 8 3 5 506:527 -21 11 L 1
5 Rozova Dolina (U 15) 4 0 4 143:290 4 4 0 4 170:316 4 8 0 8 313:606 -293 8 L 8

Juniors (U 15) Regions | Moesia region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Spartak Pleven (U 15) 4 4 0 380:120 8 2 2 0 164:40 4 6 6 0 544:160 384 12 W 6
2 Dunav 2007 Ruse (U 15) 1 0 1 69:76 1 5 3 2 304:220 8 6 3 3 373:296 77 9 L 1
3 Chavdar Troyan (U 15) 3 1 2 170:124 4 3 2 1 202:195 5 6 3 3 372:319 53 9 W 1
4 Aleko (U 15) 4 0 4 72:377 4 2 0 2 27:236 2 6 0 6 99:613 -514 6 L 6

Juniors (U 15) Regions | Rila region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Rilski Sportist (U 15) 2 1 1 157:119 3 4 3 1 358:191 7 6 4 2 515:310 205 10 W 1
2 Balkan (U 15) 3 3 0 339:128 6 2 1 1 133:147 3 5 4 1 472:275 197 9 W 1
3 Minyor 2015 (U 15) 3 3 0 272:131 6 1 1 0 85:53 2 4 4 0 357:184 173 8 W 4
4 Vidabasket (U 15) 3 1 2 164:159 4 2 1 1 98:158 3 5 2 3 262:317 -55 7 L 1
5 Eurobasket Academic (U 15) 3 1 2 164:175 4 3 0 3 99:283 3 6 1 5 263:458 -195 7 L 1
6 Kostenets 2022 (U 15) 1 0 1 34:115 1 3 0 3 54:298 3 4 0 4 88:413 -325 4 L 4

Juniors (U 14) Elite Division | West, Regular season
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 BUBA Basketball (U 14) 2 2 0 128:104 4 3 3 0 232:154 6 5 5 0 360:258 102 10 W 5
2 Academic Bultex 99 (U 14) 2 2 0 154:109 4 3 1 2 209:191 4 5 3 2 363:300 63 8 W 2
3 Balkan (U 14) 2 2 0 165:143 4 3 1 2 193:165 4 5 3 2 358:308 50 8 L 2
4 Champion 2006 (U 14) 3 2 1 192:178 5 2 1 1 100:119 3 5 3 2 292:297 -5 8 W 1
5 Levski (U 14) 3 0 3 146:188 3 2 1 1 119:112 3 5 1 4 265:300 -35 6 L 1
6 CSKA (U 14) 3 0 3 124:243 3 2 0 2 112:168 2 5 0 5 236:411 -175 5 L 5

Juniors (U 14) Elite Division | East, Regular season
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Wolves Razgrad (U 14) 4 4 0 273:212 8 3 3 0 200:124 6 7 7 0 473:336 137 14 W 7
2 Dorostol (U 14) 4 3 1 314:194 7 3 2 1 164:153 5 7 5 2 478:347 131 12 L 1
3 Dolphin (U 14) 3 2 1 215:212 5 4 1 3 231:311 5 7 3 4 446:523 -77 10 W 3
4 Beroe (U 14) 4 2 2 255:235 6 2 1 1 140:125 3 6 3 3 395:360 35 9 W 1
5 Cherno More Ticha (U 14) 2 1 1 100:118 3 5 1 4 276:338 6 7 2 5 376:456 -80 9 L 3
6 Unstoppable (U 14) 4 1 3 210:251 5 4 0 4 211:316 4 8 1 7 421:567 -146 9 L 5

Juniors (U 14) Elite Division | Qualifying Tournament (West)
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Levski (U 14) 1 1 0 90:65 2 2 2 0 157:113 4 3 3 0 247:178 69 6 W 3
2 Champion 2006 (U 14) 2 1 1 134:126 3 1 1 0 77:52 2 3 2 1 211:178 33 5 W 2
3 Slavia (U 14) 2 1 1 126:140 3 1 0 1 65:90 1 3 1 2 191:230 -39 4 L 2
4 Rilski Sportist (U 14) 1 0 1 44:78 1 2 0 2 110:139 2 3 0 3 154:217 -63 3 L 3

Juniors (U 14) Elite Division | Qualifying Tournament (East), Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Unstoppable (U 14) 2 2 0 121:95 4 1 1 0 72:62 2 3 3 0 193:157 36 6 W 3
2 Svetkavitsa (U 14) 1 1 0 66:52 2 2 1 1 103:94 3 3 2 1 169:146 23 5 W 1
3 Dunav 2007 Ruse (U 14) 1 0 1 62:72 1 2 1 1 127:117 3 3 1 2 189:189 0 4 L 1
4 Shumen (U 14) 2 0 2 86:123 2 1 0 1 40:62 1 3 0 3 126:185 -59 3 L 3

Juniors (U 14) Elite Division | Qualifying Tournament (East), Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Dolphin (U 14) 1 1 0 62:39 2 2 2 0 155:122 4 3 3 0 217:161 56 6 W 3
2 Tundja Yambol (U 14) 1 1 0 64:62 2 2 1 1 116:112 3 3 2 1 180:174 6 5 W 2
3 Chernomorets (U 14) 2 0 2 104:141 2 1 1 0 62:40 2 3 1 2 166:181 -15 4 L 2
4 Sliven Basket (U 14) 2 0 2 108:153 2 1 0 1 62:64 1 3 0 3 170:217 -47 3 L 3

Juniors (U 14) Division 1 | Vitosha region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Slavia (U 14) 2 2 0 158:56 4 3 3 0 258:102 6 5 5 0 416:158 258 10 W 5
2 Ahil (U 14) 3 2 1 216:152 5 2 2 0 194:62 4 5 4 1 410:214 196 9 W 2
3 Septemvri (U 14) 2 2 0 200:43 4 2 1 1 102:117 3 4 3 1 302:160 142 7 W 2
4 Lyulin team 27 (U 14) 2 2 0 147:88 4 2 1 1 116:164 3 4 3 1 263:252 11 7 W 3
5 Olympia Basket (U 14) 3 2 1 152:129 5 2 0 2 74:157 2 5 2 3 226:286 -60 7 L 2
6 Sports Talents (U 14) 2 0 2 106:182 2 2 1 1 109:94 3 4 1 3 215:276 -61 5 W 1
7 Lyulin (U 14) 2 0 2 88:143 2 2 1 1 74:121 3 4 1 3 162:264 -102 5 L 1
8 St. George (U 14) 2 0 2 62:161 2 2 1 1 97:119 3 4 1 3 159:280 -121 5 L 2
9 Lokomotiv Sofia (U 14) 2 0 2 52:170 2 3 0 3 100:245 3 5 0 5 152:415 -263 5 L 5

Juniors (U 14) Division 1 | Dobrudja region, Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Svetkavitsa (U 14) 3 3 0 197:96 6 2 2 0 155:62 4 5 5 0 352:158 194 10 W 5
2 Shumen (U 14) 2 2 0 149:59 4 3 2 1 159:120 5 5 4 1 308:179 129 9 L 1
3 VarnaBasket (U 14) 2 1 1 115:125 3 3 2 1 195:181 5 5 3 2 310:306 4 8 L 2
4 Dunav Ruse (U 14) 3 0 3 138:197 3 2 2 0 151:64 4 5 2 3 289:261 28 7 L 2
5 Star Basket (U 14) 2 0 2 58:155 2 3 1 2 204:171 4 5 1 4 262:326 -64 6 L 1
6 Spartak Varna (U 14) 3 0 3 84:261 3 2 0 2 29:143 2 5 0 5 113:404 -291 5 L 5

Juniors (U 14) Division 1 | Dobrudja region, Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 SportBasket GT (U 14) 2 2 0 106:56 4 2 2 0 119:48 4 4 4 0 225:104 121 8 W 4
2 Dobrich 93 (U 14) 2 0 2 76:113 2 2 2 0 86:55 4 4 2 2 162:168 -6 6 L 2
3 Vihar 2002 (U 14) 2 0 2 49:91 2 2 2 0 95:88 4 4 2 2 144:179 -35 6 W 2
4 Chernomorets Balchik (U 14) 2 1 1 66:75 3 2 1 1 54:74 3 4 2 2 120:149 -29 6 L 1
5 Sharks Shabla (U 14) 2 0 2 67:87 2 2 0 2 68:99 2 4 0 4 135:186 -51 4 L 4

Juniors (U 14) Division 1 | Zagore region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Tundja Yambol (U 14) 4 4 0 307:138 8 4 4 0 314:152 8 8 8 0 621:290 331 16 W 8
2 Sliven Basket (U 14) 4 2 2 247:249 6 4 3 1 272:195 7 8 5 3 519:444 75 13 L 1
3 Chernomorets (U 14) 4 2 2 212:186 6 4 1 3 199:225 5 8 3 5 411:411 0 11 L 2
4 Rozova Dolina (U 14) 4 1 3 209:271 5 4 2 2 212:224 6 8 3 5 421:495 -74 11 W 2
5 Vihar Aytos (U 14) 4 0 4 114:315 4 4 1 3 162:293 5 8 1 7 276:608 -332 9 L 4

Juniors (U 14) Division 1 | Rila region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Rilski Sportist (U 14) 2 2 0 142:102 4 2 1 1 138:98 3 4 3 1 280:200 80 7 W 3
2 Eurobasket Academic (U 14) 2 2 0 140:111 4 2 1 1 102:116 3 4 3 1 242:227 15 7 W 1
3 Minyor 2015 (U 14) 2 2 0 125:90 4 2 0 2 96:140 2 4 2 2 221:230 -9 6 L 1
4 Vihren (U 14) 2 0 2 72:123 2 2 0 2 90:125 2 4 0 4 162:248 -86 4 L 4

Boys (U 13) Regions | Vitosha region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Champion 2006 (U 13) 3 3 0 269:69 6 2 2 0 130:98 4 5 5 0 399:167 232 10 W 5
2 BUBA Basketball (U 13) 3 1 2 149:191 4 3 3 0 213:84 6 6 4 2 362:275 87 10 W 1
3 Levski (U 13) 2 2 0 170:51 4 3 2 1 166:155 5 5 4 1 336:206 130 9 L 1
4 CSKA (U 13) 3 1 2 155:190 4 3 2 1 215:157 5 6 3 3 370:347 23 9 L 2
5 St. George (U 13) 3 2 1 168:102 5 3 0 3 102:210 3 6 2 4 270:312 -42 8 L 2
6 Slavia (U 13) 3 1 2 163:181 4 3 1 2 84:210 4 6 2 4 247:391 -144 8 W 2
7 Spartak Sofia (U 13) 3 0 3 104:213 3 3 0 3 87:264 3 6 0 6 191:477 -286 6 L 6

Boys (U 13) Regions | Dobrudja region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Cherno More Ticha (U 13) 2 2 0 155:65 4 3 3 0 261:98 6 5 5 0 416:163 253 10 W 5
2 Dorostol (U 13) 2 2 0 147:63 4 3 2 1 194:125 5 5 4 1 341:188 153 9 W 2
3 Unstoppable (U 13) 3 1 2 154:199 4 2 1 1 91:141 3 5 2 3 245:340 -95 7 W 1
4 Svetkavitsa (U 13) 3 1 2 151:200 4 2 1 1 91:106 3 5 2 3 242:306 -64 7 L 1
5 Dunav Ruse (U 13) 3 1 2 136:223 4 2 1 1 110:157 3 5 2 3 246:380 -134 7 L 3
6 Shumen (U 13) 2 0 2 73:174 2 3 0 3 177:189 3 5 0 5 250:363 -113 5 L 5

Boys (U 13) Regions | Zagore region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Chernomorets (U 13) 2 2 0 162:87 4 3 3 0 254:82 6 5 5 0 416:169 247 10 W 5
2 Rozova Dolina (U 13) 2 2 0 153:98 4 3 2 1 241:143 5 5 4 1 394:241 153 9 W 4
3 Beroe (U 13) 2 1 1 79:149 3 3 2 1 184:134 5 5 3 2 263:283 -20 8 W 2
4 Dolphin (U 13) 3 1 2 147:170 4 2 1 1 194:93 3 5 2 3 341:263 78 7 L 1
5 Tundja Yambol (U 13) 3 1 2 104:173 4 2 0 2 57:132 2 5 1 4 161:305 -144 6 L 4
6 Sliven 2010 (U 13) 3 0 3 55:322 3 2 0 2 69:116 2 5 0 5 124:438 -314 5 L 5

Boys (U 13) Regions | Moesia region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Lokomotiv G. O. (U 13) 5 5 0 265:147 10 1 0 1 59:73 1 6 5 1 324:220 104 11 W 1
2 Chardafon Orlovets (U 13) 2 2 0 117:83 4 4 3 1 275:144 7 6 5 1 392:227 165 11 W 4
3 Spartak Pleven (U 13) 4 3 1 311:169 7 2 1 1 83:81 3 6 4 2 394:250 144 10 W 1
4 Dunav 2007 Ruse (U 13) 2 2 0 148:127 4 4 2 2 260:176 6 6 4 2 408:303 105 10 L 1
5 Chavdar Troyan (U 13) 2 0 2 77:103 2 4 2 2 268:182 6 6 2 4 345:285 60 8 W 1
6 Rositsa Pavlikeni (U 13) 2 0 2 55:184 2 4 1 3 106:251 5 6 1 5 161:435 -274 7 L 3
7 Aleko (U 13) 4 0 4 74:268 4 2 0 2 30:140 2 6 0 6 104:408 -304 6 L 6

Boys (U 13) Regions | Rila region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Rilski Sportist (U 13) 3 3 0 291:60 6 3 3 0 263:112 6 6 6 0 554:172 382 12 W 6
2 Minyor 2015 (U 13) 3 3 0 215:95 6 3 1 2 158:170 4 6 4 2 373:265 108 10 W 3
3 Balkan (U 13) 2 1 1 126:103 3 2 2 0 197:33 4 4 3 1 323:136 187 7 W 3
4 Velbazhd 2002 (U 13) 3 1 2 115:180 4 2 1 1 85:97 3 5 2 3 200:277 -77 7 W 1
5 Balkan (U 13) -2 2 0 2 83:166 2 3 1 2 148:184 4 5 1 4 231:350 -119 6 L 4
6 Polytechnica (U 13) 3 0 3 43:297 3 3 0 3 50:277 3 6 0 6 93:574 -481 6 L 6

Boys (U 13) Regions | Rodopi region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Academic Bultex 99 (U 13) 4 4 0 305:206 8 2 2 0 167:86 4 6 6 0 472:292 180 12 W 6
2 Haskovo (U 13) 2 2 0 136:86 4 4 2 2 225:234 6 6 4 2 361:320 41 10 L 1
3 Hebar (U 13) 4 2 2 198:254 6 2 0 2 86:136 2 6 2 4 284:390 -106 8 W 1
4 Dimitrovgrad 2020 (U 13) 2 0 2 96:133 2 4 0 4 201:279 4 6 0 6 297:412 -115 6 L 6

Boys (U 12) Regions | Vitosha region, Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 BUBA Basketball (U 12) 4 4 0 318:93 8 4 4 0 334:119 8 8 8 0 652:212 440 16 W 8
2 Champion 2006 (U 12) 3 3 0 155:107 6 5 4 1 311:211 9 8 7 1 466:318 148 15 W 4
3 CSKA (U 12) 5 3 2 246:229 8 3 2 1 155:115 5 8 5 3 401:344 57 13 W 1
4 Levski (U 12) 4 1 3 153:302 5 4 1 3 139:249 5 8 2 6 292:551 -259 10 L 1
5 Septemvri (U 12) 4 0 4 166:258 4 4 1 3 167:240 5 8 1 7 333:498 -165 9 L 3
6 Slavia (U 12) 4 0 4 126:254 4 4 1 3 137:230 5 8 1 7 263:484 -221 9 L 4

Boys (U 12) Regions | Vitosha region, Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Ahil (U 12) 3 3 0 195:92 6 2 2 0 142:30 4 5 5 0 337:122 215 10 W 5
2 Spartak Sofia (U 12) 3 3 0 176:59 6 2 1 1 103:90 3 5 4 1 279:149 130 9 W 2
3 Lyulin (U 12) 3 2 1 133:88 5 2 2 0 89:43 4 5 4 1 222:131 91 9 W 4
4 Sports Talents (U 12) 2 2 0 110:64 4 3 2 1 124:126 5 5 4 1 234:190 44 9 L 1
5 Lokomotiv Sofia (U 12) 3 2 1 121:69 5 2 0 2 57:109 2 5 2 3 178:178 0 7 L 2
6 St. George (U 12) 2 1 1 45:82 3 3 1 2 53:98 4 5 2 3 98:180 -82 6 L 2
7 Septemvri (U 12) -2 3 0 3 73:154 3 2 1 1 40:45 3 5 1 4 113:199 -86 6 L 1
8 Champion 2006 (U 12) -2 3 1 2 60:134 4 2 0 2 35:117 2 5 1 4 95:251 -156 6 W 1
9 Slavia (U 12) -2 0 0 0 : 0 4 1 3 108:189 5 4 1 3 108:189 -81 5 W 1
10 Academic 17 Sofia (U 12) 2 0 2 35:61 2 2 0 2 52:101 2 4 0 4 87:162 -75 4 L 4

Boys (U 12) Regions | Zagore region, Group A
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Beroe (U 12) 3 3 0 290:71 6 2 2 0 188:52 4 5 5 0 478:123 355 10 W 5
2 Tundja Yambol (U 12) 2 1 1 118:137 3 3 3 0 247:61 6 5 4 1 365:198 167 9 W 3
3 Sliven Basket (U 12) 2 2 0 196:38 4 3 1 2 157:186 4 5 3 2 353:224 129 8 W 2
4 Beroe (U 12) -2 2 1 1 73:117 3 3 1 2 91:218 4 5 2 3 164:335 -171 7 L 1
5 Rozova Dolina (U 12) 3 0 3 65:253 3 2 1 1 137:75 3 5 1 4 202:328 -126 6 L 2
6 Tundja Yambol (U 12) -2 3 0 3 66:240 3 2 0 2 36:216 2 5 0 5 102:456 -354 5 L 5

Boys (U 12) Regions | Zagore region, Group B
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Chernomorets (U 12) 4 4 0 258:69 8 4 4 0 264:66 8 8 8 0 522:135 387 16 W 8
2 Sveti Vlas (U 12) 4 3 1 187:120 7 4 3 1 172:78 7 8 6 2 359:198 161 14 L 1
3 Vihar Aytos (U 12) 4 2 2 120:170 6 4 2 2 114:170 6 8 4 4 234:340 -106 12 W 1
4 Dolphin (U 12) 4 0 4 71:174 4 4 1 3 105:200 5 8 1 7 176:374 -198 9 L 6
5 Chernomorets 2014 (U 12) 4 0 4 80:185 4 4 1 3 63:202 5 8 1 7 143:387 -244 9 L 1

Boys (U 12) Regions | Moesia region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Spartak Pleven (U 12) 1 1 0 60:27 2 5 4 1 326:160 9 6 5 1 386:187 199 11 W 2
2 Chavdar Troyan (U 12) 4 2 2 200:187 6 2 2 0 133:44 4 6 4 2 333:231 102 10 W 3
3 Chardafon Orlovets (U 12) 4 2 2 122:200 6 2 0 2 50:126 2 6 2 4 172:326 -154 8 L 2
4 Lokomotiv G. O. (U 12) 2 1 1 107:54 3 2 2 0 105:43 4 4 3 1 212:97 115 7 W 1
5 Champion Pleven (U 12) 4 1 3 98:232 5 2 0 2 46:97 2 6 1 5 144:329 -185 7 L 3
6 Dunav 2007 Ruse (U 12) 1 0 1 21:80 1 3 1 2 120:138 4 4 1 3 141:218 -77 5 L 1

Boys (U 12) Regions | Rila region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Balkan (U 12) 4 4 0 369:87 8 3 3 0 237:96 6 7 7 0 606:183 423 14 W 7
2 Minyor 2015 (U 12) 4 3 1 260:147 7 3 2 1 183:131 5 7 5 2 443:278 165 12 W 2
3 Sportist 1959 Svoge (U 12) 3 2 1 183:106 5 4 2 2 192:136 6 7 4 3 375:242 133 11 W 3
4 Velbazhd 2002 (U 12) 4 2 2 179:191 6 3 2 1 175:118 5 7 4 3 354:309 45 11 L 2
5 Vihren (U 12) 3 1 2 110:147 4 4 3 1 220:143 7 7 4 3 330:290 40 11 W 1
6 Eurobasket Academic (U 12) 4 2 2 128:192 6 3 1 2 104:146 4 7 3 4 232:338 -106 10 L 1
7 Rilski Sportist (U 12) 2 2 0 127:46 4 2 2 0 161:58 4 4 4 0 288:104 184 8 W 4
8 Polytechnica (U 12) 3 1 2 77:150 4 4 0 4 67:282 4 7 1 6 144:432 -288 8 L 4
9 Kostenets 2022 (U 12) 3 0 3 38:231 3 4 0 4 51:294 4 7 0 7 89:525 -436 7 L 7
10 Rilski Sportist (U 12) -2 2 0 2 46:150 2 2 0 2 57:113 2 4 0 4 103:263 -160 4 L 4

Boys (U 12) Regions | Rodopi region
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Academic Bultex 99 (U 12) 4 4 0 204:85 8 2 2 0 128:43 4 6 6 0 332:128 204 12 W 6
2 Zlatograd (U 12) 2 2 0 86:50 4 4 2 2 133:132 6 6 4 2 219:182 37 10 W 3
3 Athletic 95 (U 12) 4 0 4 90:202 4 2 2 0 75:70 4 6 2 4 165:272 -107 8 L 3
4 Maritsa Karshiaka 2012 (U 12) 2 0 2 70:75 2 4 0 4 76:205 4 6 0 6 146:280 -134 6 L 6

Note: According to the FIBA official basketball rules, in provisional standings (i.e. before all the teams have played all their games in the group), if two or more teams have the same points total at a certain moment in time, their order of classification is decided by the goal difference in all games played by these teams so far. Only in the final standings the tie is broken by using the FIBA procedure, where the first of the criteria is "results of the games between these teams only".

Other News
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи