Чавдар Троян пречупи Славия за пети успех в А група

(BGbasket.com, архив)
17-11-2019 18:45 | BGbasket.com

Отборът на Чавдар Троян постигна пета победа в мъжката А група след като в 6-ия кръг се справи с гостуващия Славия със 105:91. Тимът от Троян остава начело във временното класиране с 5-1, а „белите“ допуснаха трето поражение и вече са с актив 2-3. Чавдар се реваншира за загубата на старта от Славия. В следващия кръг на 24-и ноември Чавдар гостува на Видабаскет, а Славия приема Рилски спортист-2.

Домакините имаха драстично превъзходство в борбата под коша (51-25), бяха по-точни в стрелбата и изпълниха доста повече наказателни удари (26-11). Гостите бяха без Кристиян Георгиев в този двубой и успяха да се противопоставят на ниво само през първото полувреме.

Славия стартира малко по-добре, но домакините взеха аванс в средата на частта с кош на Станислав Славейков за 22:16 и след 10 минути водеха с 28:24. Пак „белите“ дръпнаха в резултата след подновяването на играта, но тимът на Чавдар стопи пасива си и излезе напред в резултата до 52:48 преди да позволи отново съперникът на води – 56:54 на почивката.

Силна трета четвърт, в която домакините вкараха 33 срещу 23 точка за Славия, даде възможност на троянци да наложат волята си в мача и да поведат с 87:79 след три части игра. Серия от 13:4 в началото на четвъртия период наклони везните допълнително за Чавдар, който заслужено ликува в края.

Георги Дамянов и Камен Пенчев реализираха по 22 точки за Чавдар Троян, а опитният Станислав Славейков се отчете дабъл-дабъл - 20 точки и 12 борби. Със 17 точки завърши Антон Диков, а Дамян Стоянов вкара 4 точки и овладя впечатляващите 17 борби.

За Славия Даниел Запрянов вкара 22 точки и добави 5 асистенции, а центърът Иван Тилев се отчете със 17 точки и 7 борби.