Шампион 2006 продължава без грешка във Втората петица

09-02-2020 15:44 | BGbasket.com

Шампион 2006 продължава да е без загуба във Втората петица на женската А група. Столичният тим записа трети пореден успех, след като се наложи като гост над Академик Пловдив с 67:63. само 24 часа след победата си срещу Черно Море Одесос във Варна.

Шампион водеше почти през цялото време, с изключение на няколко минути през втората четвърт. Тимът загуби борбата под коша, но направи по-малко грешки и направи повече асистенции. Домакините отбелязаха едва 2 тройки и то в самия край срещу 7 за опонента си.

В следващия кръг Академик гостува на Септември 97 в търсене на първи успех в тази фаза на първенството, докато Шампион 2006 почива.

Гостите започнаха мача с 10 поредни точки, като близо четири минути съперникът им не успяваше да се разпише. Постепенно пловдивският тим заигра по-добре и намали изоставането си само на 3 точки, но след десет минути игра баскетболистките на Лъчезар Коцев бяха напред с 19:12 след силни изяви на Ванина Василева.

През втория период Академик взе инициативата и бързо стигна до пълен обрат след серия от 11:0. Преди последната минута на полувремето столичният тим имаше само един кош от игра, но на почивката успя да изравни за 28:28 благодарение на Елена Димова. Много добре за домакините стартира Анна Римпова, направила дабъл-дабъл още преди паузата.

След подновяването на играта настъпи нов срив в играта на домакините. Те редуваха грешки и пропуски, от които съперникът им се възползва и започна полувремето със серия от 14:0. Въпреки последните 2-3 равностойни минути на частта, преди заключителния период Шампион водеше с 48:36.

В началото на последната четвърт разликата в полза на тима достигна 20 точки. Въпреки това Академик успя да свали изоставането си на 4, но времето не стигна за пълен обрат.

Елена Димова завърши с 22 точки и 11 борби за победителите. Йоанна Тодорова наниза 20, а с 12 е Ванина Василева.

За домакините над всички с 22 точки и 20 борби бе Анна Римпова. Близо до дабъл-дабъл бе и Десислава Хилендарова, която остана с 9 точки и 13 борби.