Националните отбори U14 с нови победи в Румъния

(сн. БФБ)
06-04-2024 14:15 | BGbasket.com

Националните ни отбори до 14 години записаха нови победи на турнира по проекта YDF на ФИБА в румънския град Дробета-Турну Северин, този път срещу съставите на Северна Македония.

Момичетата постигнаха категоричен успех срещу своя съперник, печелейки със 73:42, като вече са с баланс 2-1 в надпреварата. Те водеха през целия мач, като повече от половината им точки дойдоха от грешки на съперника.

Виктория Зелкова завърши с 15 точки и 8 борби за успеха. Рая Брайкова реализира 12 точки, с 10 е Кармен Георгиева.

Момчетата надвиха Северна Македония с 62:43 и продължават без грешка в турнира. След много оспорвано първо полувреме, тимът ни изоставаше с 3 точки на почивката, но по-силна игра след паузата му донесе успеха.

Борис Цоков завърши с 16 точки, 9 борби и 6 откраднати топки за България, Николай Цоков е с 14 точки и 15 борби, а Йоан Христев се отчете с 12 точки и 7 борби.

В последния ден от турнира – неделя, националните ни отбори ще се изправят срещу представителите на Турция.

Тагове: YDF, България U14