Момичетата U16 не успяха да обърнат Дания

(сн. FIBA.basketball)
18-08-2023 16:29 | BGbasket.com

Националният ни отбор по баскетбол за момичета U16 записа нова загуба на Европейското първенство в Дивизия B. Тимът ни ще играе за 15-ото място в Подгорица, след като отстъпи на Дания с 68:81, въпреки че почти заличиха разлика от 20 точки и бе близо до пълен обрат.

В последния си мач на шампионата българките ще се изправят срещу загубилия срещата между Ирландия и Люксембург.

Само за две минути Дания отбеляза 9 безответни точки, а след първата част се откъсна с 35:17. За разлика от предишните срещи, тимът ни значително бе намалил броя на грешките, но отстъпваше сериозно в подкошието и на почивката резултатът бе 47:31 в полза на съперника.

След паузата обаче баскетболистките на Силвия Пеева постепенно започнаха да топят пасива си и преди заключителната четвърт изоставаха с 49:59. В оставащото време те на два пъти се доближиха само на 4 точки, но така и не стигнаха до пълен обрат.

Гергана Бъчкова бе най-резултатна за България с 12 точки, по 10 отбелязаха Иванина Славова и Мария Цонева.