U19: Пето място за Черно море Одесос, Светкавица е седми

15-05-2023 12:27 | BGbasket.com

Черно море Одесос завърши на пето място участието си в Държавното първенство за девойки U19 през този сезон. В последния си мач тимът записа убедителна победа срещу Левски с 81:56.

Варненският тим изигра много силно първо полувреме, след което се откъсна с 57:20, което предопредели и крайния изход на срещата.

Зехра Селим бе в основата на успеха за Черно море с 29 точки, с 24 е Нелина Пемпирева, а Дебора Димитрова се отчете с 12 точки и 12 борби.

За Левски Елена Христова реализира 21 точки, 10 има Никол Николова.

Светкавица се пребори за седмата позиция, след като в изключително драматичен мач надви Монтана 2003 със 79:75.

Отборът от Търговище водеше почти през цялото време на срещата, но пропиля 16 точки аванс в края и минута и половина преди края съперникът стигна до пълен обрат – 66:64 след тройка на Десислава Езекиева. Последваха пропуски и от двата тима, но след точни наказателни удара на Хелин Шакироглу Светкавица стигна до продължение, където и измъкна успеха.

Нил-Дениз Назимова бе над всички за победителите с 26 точки, 8 борби и 7 асистенции, Ина Ненкова се отчете с 24 точки, 10 борби, но и 9 грешки.

За Монтана Цветелина Върбанова записа 33 точки, с 16 е Йоанна Вутова, а Ема Савова завърши с 11 и 19 борби.