Берое срещу Рилски във финала при момичетата U16

10-06-2022 20:31 | BGbasket.com

Берое Стара Загора мина през иглени уши, но намери място във финал на Държавното първенство за момичета U16, на което е домакин.

Както преди седмица за Купата във възрастта, на финала старозагорки ще се изправят срещу Рилски спортист.
Тогава Берое победи Рилецо, но самоковските момичета ще имат своя шанс за реванш.

Рилски спортист се наложи над Локомотив София с 58:51 в първата полуфинална среща след силно второ полувреме.

Локомотив се оттегли на почивка с преднина от 9 точки - 36:27.

Рилски обаче се събуди след подновяването на играта и ограничи съперника до едва 15 точки общо за второто полувреме. Обрат се случи до края на

третата част и в последната самоковки изковаха успеха си.

Деница Манолова записа страхотни 25 точки и 21 борби - 12 от тях в нападение. 13 точки и 8 борби за 16 минути вкара Моника Борисова.

Данислава Иванова отбеляза 17 за Локо Сф, 10 добави Ренета Димитрова.

Берое преодоля опит за обрат на Черноморец и триумфира в края с 56:55.

След равностойно полувреме, завършило 24:24 Берое взе преднина в третата част след 20:7.

Старозагорки водеха уверено с 10 точки и 5 минути преди края на двубоя. Черноморец обаче направи страхотни заключителна минута и точно минута преди сирената направи обрат - 55:54 за бургазлийки.

Албена Соколова показа здрави нерви в поседното нападение на Берое и реализира, за победата, а след това гостите не успяха повече да се върнат.

Гергана Маданкова вкара 15 за победата, 13 добави Габриела Коцева.