Категоричен Берое остави Купата в Стара Загора

(сн. БФБ)
10-03-2021 20:31 | Мария Маринова

Берое Стара Загора триумфира в турнира за Купата на България за втора поредна година. На финала в столичната зала „Триадица“ тази вечер баскетболистките на Таня Гатева се наложиха над основния си конкурент в шампионата Монтана 2003 с 85:57.

Въпреки очакванията за равностоен двубой, Берое спечели първата четвърт с 19 точки разлика, като до края не позволи на съперника му да се върне в мача.

По-рано днес бронзовите медали бяха спечелени от Славия.

Водени от Матея Тавич, „зелените“ започнаха много силно мача и само за четири минути вече имаха двуцифрена преднина. Берое създаваше доста проблеми на съперника със здравата си защита, а в комбинация с почти перфектната си успеваемост при стрелбата, след първата част се откъсна с 27:8.

Тимът на Стефан Михайлов оказа малко по-голяма съпротива през втория период, но продължи да допуска много грешки. Разликата в полза на символичните гости достигна 27 точки, а след тройка на Христина Иванова, която бе и първата за отбора й, на почивката Монтана изоставаше с 24:47.

След паузата се появи импулс в играта на шампионките. Те успяха да намалят изоставането си до 15 точки, но когато изглеждаше, че ще върнат интригата в мача, Берое отново качи разликата и преди последната част бе напред с 65:46.

Авансът на старозагорския тим надхвърли 30 точки в средата на заключителната четвърт, като до края нямаше проблем да спечели убедително.

Жаклин Златанова бе най-резултатна за успеха с 21 точки, Матея Тавич отбеляза 17, а с 15 е Теодора Динева.

За Монтана 2003 най-постоянна бе Христина Иванова с 26 точки.