Костов и Работнички останаха със сребърните медали

(сн. facebook.com/macedonianbasketball)
13-06-2019 23:10 | BGbasket.com

Чавдар Костов и Работнички не успяха да защитят титлата си в македонското първенство. Шампион през този сезон е МЗТ Скопие, който спечели финалната серия с категоричното 3-0.  В последния мач тимът на българина претърпя поражение като гост със 78:85.

Освен сребърните медали в шампионата, през този сезон Работнички спечели и турнира за Купата на страната, където MVP стана именно българският национал.

Двубоят започна с леко предимство за гостите. След това обаче МЗТ дръпна с двуцифрена разлика, а след десет минути игра водеше с 29:24. Високата резултатност продължи и през втория период. Работнички бързо стигна до пълен обрат, като на почивката бе напред с 54:46.

След паузата настъпи срив в играта на тима, който отбеляза едва 9 точки за десет минути игра. МЗТ си върна водачеството и преди последната четвърт имаше аванс при 68:63. Въпреки това, Работнички започна много уверено последната част и се доближи само на точка от своя съперник. След това обаче домакините отново дръпнаха с двуцифрена разлика, като до края не изпуснаха преднината си.

Чавдар Костов бе сред най-резултатните за Работнички, отбелязвайки 17 точки. Той игра 37 минути, като овладя и 7 борби.

Снимка на Кошаркарска Федерација на Северна Македонија.

Тагове: Чавдар Костов, Работнички