Костадинов и Реал отново шампиони след страхотен обрат срещу Барса

(canalfeb.tv)
25-05-2019 14:40 | BGbasket.com

Българинът Константин Костадинов и неговият Реал Мадрид защитиха титлата си при 16-годишните в Испания след страхотен обрат срещу Барселона за 66:64 точки във финала.

Така 16-годишният Костадинов спечели нов трофей в Испания. Българинът се представи силно във финалите, а в мача за златните медали реализира 4 точки, овладя 8 борби и добави 2 асистенции.

Реал Мадрид започна лошо и Барселона бързо поведе с 9:0. След 10 минути каталунците имаха аванс от 11 точки - 24:13. Барса задържа преднината си и до почивката, която дойде при 42:37.

Последва отлична трета четвърт за Костадинов и съотборниците му, които постепенно стопиха изоставането си и дори поведоха, а преди последната част резултатът в двубоя бе 54:54.

Последната част бе изключително оспорвана, а крайният изход се реши буквално в последните секунди.

Най-резултатен за Реал бе талантливият словенец Урбан Клавжар, който отбеляза 21 точки.

Тагове: Константин Костадинов, Реал Мадрид