Миньор 2015 спря устрема на Шумен

06-04-2024 20:55 | BGbasket.com

Миньор 2015 прекъсна негативната си серия в Sesame Национална баскетболна лига. На свой терен в зала „Борис Гюдеров“ в Перник тимът постигна обрат срещу намиращия се в подем тим на Шумен, побеждавайки с 97:87, след като преди това навакса двуцифрено изоставане.

След този двубой баскетболистите на Георги Младенов вече са с баланс 9-19 и са на предпоследната позиция във Втората шестица, като им предстои домакинство на Ямбол. Загубата бе първа за Шумен от месец насам, но усложни задачата на тима за класиране в плейофите. Отборът на Янко Янков е с баланс 11-17, като му предстои мач на свой терен срещу един от преките конкурети за Топ 8 Академик Пловдив.

След сравнително равностойно начало гостите взеха леко предимство. Те се възползваха от повечето грешки и пропуски на съперника и след десет минути игра поведоха с 24:17. Домакините на два пъти успяха да изравнят през втория период, но след силен завършек на полувремето и общо 34 точки на Мане и Ликей, Шумен се откъсна с 49:39.

Баскетболистите на Янко Янков водеха почти през цялата трета четвърт, но в края й Миньор 2015 изравни за 68:68, връщайки интригата в мача. Последваха размени на водачеството, но пернишкият тим направи силна серия в края и измъкна успеха.

Богдан Бринюк завърши с 27 точки за успеха. Георги Кендеров е с 16, Лъчезар Тошков има 14 и 12 асистенции.

За Шумен над всички с 28 точки и 8 борби бе Карим Мане, Дейвид Ролинс записа 23, а със 17 е Уилфрид Ликей.