Късна драма и отново победа за домакина в дербито между Берое и Монтана

(сн. facebook.com/Beroewomen)
23-03-2024 18:52 | BGbasket.com

Берое Стара Загора направи още една стъпка към спечелване на Първата четворка в женската А група. На свой терен в зала „Общинска“ тимът се наложи над Монтана 2003 с 67:63.

Това бе общо петият двубой между двата тима от началото на сезона, като и този път бе спазена тенденцията срещите да се печелят от домакина.

С успеха, Берое отново излезе начело във временното класиране с баланс 7-3 и на победа повече от Рилски спортист, докато Монтана 2003 остава трети с 5-4.

Баскетболистките на Жаклин Златанова натрупaха двуцифрена разлика още след десет минути игра, а на почивката се оттеглиха при 41:30 в своя полза. Авансът им скочи на 18 в началото на последната част, но трябваше да треперят до последно, след като гостите бяха близо до пълен обрат в края, доближавайки се едва на 3 точки при 78 секунди на часовника.

Домакините вкараха само една тройка в мача, при това в края, направиха повече грешки, но измъкнаха успеха след по-силна игра под коша.

Николет Гилдей бе най-резултатна за победителите с 18 точки и 7 борби, Николина Зубач е с 16 точки и 8 борби, а 11 точки добави играещият треньор Жаклин Златанова.

За Монтана по 17 точки записаха Тея Робинсън и Тери Батъл (10 борби), а с 13 точки е Янина Тодорова. За натрупани нарушения срещата не завърши Микаела Дамянова.