Фаб Файв излъга ЦСКА -2, победа №11 за Миньор 2015 -2

(сн. ББЛ)
19-01-2024 13:27 | BGbasket.com

Фаб Файв надви като гост над ЦСКА -2 с 66:62 в изключително напрегнат двубой от 13-ти кръг на ББЛ А група Запад.

Последната четвърт започна със солидна преднина за отбора на Фаб Файв, след което момчетата на Планимир Дафинов стопиха голяма част от разликата през последната част, но не можаха да стигнат до пълен обрат.

Камен Атанасов направи силен мач за Фаб Файв и записа дабъл-дабъл от 25 точки и 10 борби. Мартин Горунов също се отчете с дабъл-дабъл от 17 точки и 13 борби за победата.

За отбора на ЦСКА -2 най-резултатен бе Георги Цеков с 23 пункта, а Деян Лазаров добави 12 точки и 9 борби.

Миньор 2015 -2 записа 11-ти успех и оглави класирането в А група на Запад, след като триумфира над Енигма Фойерверк с 96:81.

Стоян Кайнаров направи страхотно представяне за Миньор 2015 -2 и завърши срещата с 31 точки, 6 борби и 5 асистенции, а Георги Бързаков се отчете с дабъл-дабъл от 29 точки и 11 борби.

От другата страна над всички бе Кирил Райков, който влезе от пейката и записа дабъл-дабъл от 25 точки и 12 борби, както и 4 асистенции, Иво Славчев също се отчете с дабъл-дабъл от 20 точки и 11 борби, а Даниел Жеков добави 20 точки.

В друг мач от региона Волтрон надделя над Спартак Сандански със 70:64.

Момчетата на Константин Касъров показаха по-силна игра през последната четвърт, което им донесе четвърти успех до момента.

Иван Тилев бе най-полезен за Волтрон със 7 точки, 12 борби и 3 асистенции, а Ерик Вълчев добави 12 точки и 9 борби за победата.

За отбора на Спартак Сандански Дарослав Вутов записа 20 точки, 7 асистенции и 4 борби, а Стефан Гогев добави 20 точки, 4 борби и 3 асистенции.

Миньор 2015 В записа нова победа в ББЛ Запад В, като този път се наложи над Политехника В със 75:65 и продължава участието си в първенството с 10 победи и само 1 загуба.

Денис Григоров поведе тима си към успеха с 32 точки, 4 асистенции и 3 борби, а капитана на отбора Камен Каменов се отчете с дабъл-дабъл от 17 точки и 10 борби.

За Политехника В Иван Соколов се отличи с 24 точки и 4 борби, а Антони Стамболийски влезе от пейката и записа дабъл-дабъл от 10 точки и 12 борби.