Спартак Плевен издържа едно полувреме в Дания

(сн. ENBLeague)
15-12-2023 21:24 | BGbasket.com

Спартак Плевен изигра страхотно първо полувреме, но след това не успя да се справи с натиска на Бакен Беърс и отстъпи при гостуването си в Северната лига с 87:70.

Станимир Маринов пропусна двубоя, а Спартак бе в Дания с група от 9 баскетболисти. Поражението бе четвърто за плевенчани в ЕНБЛ.

Българският тим започна добре двубоя и води през цялата първа четвърт, а в началото на втория период стигна до най-големия си аванс от 8 точки.

Първото полувреме обаче завърши със серия от 9-0 за Бакен Беърс и така датчаните наваксаха и влязоха при 40:38 в паузата.

Спартак избухна от тройката за 7/15 от далеч за първото полувреме. На обратния полюс домакините не отбелязаха нито един от седемте си опита.

Деандре Пинкни държеше Бакен в мача с 20 от 40-е точки за датчаните до почивката.

Бакен стартира и второто полувреме с 9-0, за да се откъсне напред с двуцифрена преднина, а оттам вече Спартак не успя да се окопити.

Кошмарен процент от наказателната линия допълнително утежни ситуацията за плевенчани. Те реализираха едва 6 от 20 опита от фаула.

Андрю Гордън вкара 13 за Спартак, по 11 добавиха Константин Тошков, Николай Стоянов и Брайънт Томас.

След 20-е си точки през първото полувреме, Пинкни вкара общо 27 за Бакен Беърс.

В следващия си двубой от турнира Спартак приема полския Любин на 9 януари.