Възходът на Ямбол продължи и срещу Миньор

29-11-2023 19:50 | BGbasket.com

Ямбол записа петата си победа за сезона в Sesame НБЛ, като се наложи над Миньор със 77:69 в зала Диана.

Така момчетата на Тони Дечев се изкачват в класирането и вече са с положителен актив.

В отсъствието на Айзък Бонтън, Йоан Христов записа втория си мач като титуляр за сезона. За първи път от началната минута за Миньор пък влезе новия център Богдан Бринюк.

В първата част за ямболии се разписаха само трима играчи, за общо 24 точки, като те водеха през по-голяма част от периода, но Миньор не допусна откъсване.

Такова обаче се получи във втората четвърт, в която гостите изпитваха сериозни трудности да реализират, а Ямбол направи няколко добри поредици, за да дръпне. Разликата стигна двуцифрени измерения, а почивката дойде при 47:33, а основната причина бяха повечето грешки на Миньор, от които домакините се възползваха отлично.

Перничани започнаха с повече хъс второто полувреме и скъсиха дистанцията на половина с първите 7 точки в него.

Двубоят вървеше бързо и без нарушения, и в средата на третия период се завърза отново с разлика от само 5 точки.

Миньор спечели частта, но в нея се развихри Александър Матушев за Ямбол, за да държи своите напред в резултата.

Преди финалната четвърт домакините водеха с 59:51, но тепърва предстоеше голямото избухване за тях.

За пет минути от четвъртата част те направиха 11-3, като оставиха Миньор с един кош от игра.

Така се стигна и до най-голямата разлика в мача от 16 точки, а в редиците на перничани цареше сериозен хаос.

Ямбол продължи да владее изцяло ситуацията до края и спокойно доигра двубоя.

Питър Кис и Тайлър Къри записаха 20 и 18 за успеха, 13 добави Павел Маринов, а Иван Лилов направи 8 асистенции. Целият тим на Ямбол направи само 8 грешки в двубоя.

Данило Арнитович записа 14 за Миньор, 12 добави Александър Милов и 10 - Лъчезар Тошков.

Тагове: НБЛ - мъже