Монтана 2003 сломи босненки за една част

(сн. chervenkarton.com)
11-10-2023 21:15 | BGbasket.com

Отборът на Монтана 2003 постигна първи успех през новия сезон 2023/2024 в Адриатическата лига. Баскетболистките на Преслав Пешев убедително надиграха РМУ Бановичи след категоричното 123:51 в двубой от втория кръг в група В.

До момента българките разполагат с баланс от победа и загуба на сметката си. На 18 октомври (сряда) Монтана 2003 ще приеме отбора на Дуга.

Домакините поведоха напред в резултата със солидна преднина още в началото на срещата след блестящото представяне на Адисън Ричардс. Тая Робинсън и Микаела Дамянова последваха примера на съотборничката си и помогнаха на тима да се изстреля с 30 точки аванс след 10 минути игра.

Баскетболисткит на Преслав Пешев удължиха наказателната акция и през втория период, когато пък Преслава Колева се включи блестящо в нападение. До почивката РМУ Бановичи нямаше решение на проблемите си и изоставаше в резултата при 27:67. След подновяването на играта Монтана 2003 продължиха да поддържат темпото си на игра, а до края на срещата успяха още повече да увеличат разликата, за да се поздравят с първия си успех.

Адисън Ричардс бе най-добра за успеха на тима си с 30 точки, 5 борби и 6 тройки. Тая Робинсън записа 21 и 8 борби, Йоланда Косса   и Преслава Колева реализираха по 18 точки, с 10 е Микаела Дамянова.