Младежите U20 останаха десети на европейското първенство

(сн. FIBA.basketball)
16-07-2023 19:24 | BGbasket.com

Националният ни отбор по баскетбол за младежи U20 завърши на девета позиция участието си на европейското първенство в Скопие, Дивизия B. Баскетболистите на Васил Христов отстъпиха на Финландия със 70:78 в последния си двубой от турнира.

По този начин българите финишираха с актив от пет победи и две загуби на шампионата на Стария континент в северномакедонската столица.

Двата отбора стояха напълно равностойно на терена през първото полувреме, като на почивката резултат бе равен – 39:39. След паузата обаче финландците взеха нещата в свои ръце, спечелвайки третата четвърт с 22:11, за да поведат при 61:50. През заключителния период българите намалиха изоставането си до 8 точки след добри отигравания на Константин Костадинов и Кръстомир Михов, но не успяха да се доближат повече и противникът затвори срещата с успех.

По 12 точки за България отбелязаха Костадин Костадинов (борби), Христо Бъчков (борби) и Кръстомир Михов. Иван Спиров остана близо до дабъл-дабъл, след като вкара 6 точки, но овладя 10 борби.