50 грешки спряха момичетата в Румъния, обрат за момчетата

04-04-2024 20:22 | BGbasket.com

Националните ни отбори по баскетбол U14 записаха победа и загуба срещу домакина Румъния във вторите си мачове от турнира по проекта YDF на ФИБА в Дробета-Турну Северин.

Момчетата надвиха своя съперник с 60:48. Те имаха двуцифрен пасив през първото полувреме, но стигнаха до обрат след много силна трета четвърт и до края не изпуснаха водачеството си.

Борис Цоков завърши с 19 точки и 9 борби за успеха, Николай Цоков е с 13 точки и 15 борби, 11 точки добави Георги Харитонов, 10 има Мартин Евтимов.

Момичетата загубиха мача си срещу Румъния, отстъпвайки с 46:65. Ключова се оказа слабата първа четвърт, в която тимът ни допусна изоставане от 3:22 и до края така и не успя да се върне в мача. Българките направиха повече грешки – 50 срещу 24, а съперникът, макар и с по-нисък процент успеваемост, стреля внушителните 92 пъти от игра.

Христина Маргаритова бе най-резултатна за България с 11 точки, Виктория Димитрова има 8 (7 борби), но и двете допуснаха по 7 грешки. С 6 точки и 15 борби, но и 9 грешки е Теодора Маринова.

След днешните мачове баскетболистите на Веселин Веселинов са с пълен актив от две победи, докато състезателките на Магдалена Миланова са с баланс 1-1.

По програма 5 април е почивен ден за отборите ни, а ден по-късно, в събота, те ще се изправят срещу представителите на Северна Македония.

Тагове: YDF, България U14