Денвър с пълен обрат в серията, Никс също на победа от финал

15-05-2024 10:12 | BGbasket.com

Денвър направи пълен обрат в серията с Минесота от полуфиналите в Западната конференция на НБА. След като загубиха първите два мача, шампионите вече водят с 3-2 след успех у дома в петия двубой със 112:97.

Първото полувреме бе много оспорвано, но в третата част Денвър натрупа двуцифрен аванс и не го изпусна до последно.

Над всички за победителите бе Никола Йокич с 40 точки, 7 борби и 13 асистенции, като той получи и наградата си за MVP на редовния сезон. Арън Гордън записа 18 точки и 10 борби.

За Минесота Карл-Антъни Таунс реализира 23 точки, по 18 имат Руди Гобер (11 борби) и Антъни Едуардс.

На Изток Ню Йорк Никс също се доближи на победа от финала в конференцията, след като надви убедително Индиана на свой терен със 121:91.

С основен принос за успеха бе Джейлън Брънсън с 44 точки и 7 асистенции, по 18 точки вкараха Джош Харт (11 борби) и Алек Бъркс.

За гостите Паскал Сиакам записа 22 точки и 8 борби, Майлс Търнър добави 16 точки.

Тагове: НБА, Денвър, Минесота, Ню Йорк, Индиана