Рилски спортист - Вълци е финалът при момичетата U13

(сн. BGbasket.com)
22-06-2023 20:21 | BGbasket.com

Рилски спортист и Вълци ще се спорят за титлата в Държавното първенство за момичета U13, което се провежда в Разград. Двата тима записаха победи в своите мачове в зала „Абритус“.

В първия полуфинал Рилски спортист се наложи над Черно море Одесос със 76:55. Ключова се оказа силната първа четвърт, която тимът от Самоков спечели с 24:6 и до края не изпусна водачеството си.

Далеч по-оспорван бе другият полуфинал, в който Вълци постигна трудна победа срещу Дунав с 54:48. Двата тима си размениха една част през първото полувреме, като на почивката русенки бяха напред с 25:22. Играта продължи много равностойно и след паузата, а преди решителната четвърт Дунав отново имаше крехък аванс – 40:38. Повече от три минути след това обаче тимът не успя да се разпише. Домакините вкараха 8 безответни точки и стигнаха до пълен обрат, като задържаха водачеството си до последно.

Левски и Светкавица ще играят за петото място в турнира след категорични победи днес.

В столичното дерби Левски надви Славия с 52:10, след като в никоя от частите съперникът не вкара повече от 4 точки.

Светкавица пък победи Локомотив София със 70:28. Тимът от Търговище се откъсна с 21 точки още след десет минути игра и до края направи успеха си още по-изразителен.