Септември и Шумен ще играят за петото място при юношите U17

(сн. BGbasket.com)
03-06-2023 18:13 | BGbasket.com

Септември и Шумен ще играят за петото място на Държавното първенство за юноши U17. Това стана ясно, след като двата тима спечелиха днешните си мачове в Русе.

В първата среща за деня Септември постигна победа срещу Черноморец с 87:81.

Столичният тим имаше предимство до почивката, на която се оттегли при 38:36 в своя полза. Баскетболистите на Николай Спасов изиграха много силна трета част, след която увеличиха още преднината си при 66:55, но тимът от Бургас не остъпи и спечели последния период с 26:21. Времето на таблото обаче не бе достатъчно за Черноморец да стигнат до обрат в мача и отсъпиха на противника.

За успеха с дабъл-дабъл се отличиха Йоан Минков (22 точки и 10 борби), Данаил Милев (14 точки и 10 асистенции), като добави и 8 борби, и Николай Михайлов (11 точки и 12 борби). С 20 точки завърши Борис Петков, 18 и 9 борби записа Дениз Христов.

Галин Чолаков бе най-резултатен за Черноморец с 20 точки, Цветан Кирилов записа 15, 7 борби и 5 асистенции, по 12 вкараха Стилиан Райковски, Максим Чоков и Калоян Демирев, като последният оформи и дабъл-дабъл с 10 борби, Стелиан Карастоянов е с 10, 6 борби и 6 асистенции.

Шумен спечели мача си срещу Тунджа Ямбол със 107:57, като една четвърт стигна на тима от Шумен да си осигури двуцифрена разлика и да я увеличи до края на срещата.

Двата тима играха равностойно през първия период, но баскетболистите на Звонко Папак си осигуриха преднина при 59:33 на почивката. През второто полувреме съставът от Шумен продължи да увеличава преднината си и не даде никаква възможност на противника да се върне в мача.

Михаил Калинов бе над всички в двубоя, като завърши с 22 точки, 6 борби, 5 асистенции и 6 откраднати топки. Мустафа Баръш записа 20 точки, 5 борби, 5 асистенции и 5 откраднати, Станислав Бънков отбеляза 15, по 10 вкараха Джанер Асенов и Радостин Божилов, като вторият овладя 8 борби.