Академик изненада ЦСКА в последния кръг от НБЛ

26-04-2023 20:42 | BGbasket.com

Академик Пловдив успя да се пребори за 11-тата си победа в Националната баскетболна лига. Тимът надигра ЦСКА с 99:74 като домакин в заключителния кръг от редовния сезон.

Двубоят бе без значение за класирането и на двата тима в редовния сезон, като пловдивския тим е осми, а „армейците“– трети.

Двата състава започнаха равностойно срещата в първите минути, но след точни стрелби на Васил Бачев, Кръстан Кръстанов, Антъни Годжино и Александър Милов, Академик Пловдив стигнаха до серия от 19:10, за да затворят периода с двуцифрена преднина – 29:18.

През втората четвърт, баскетболистите на Йордан Янков запазиха добрите си отигравания в нападение и до почивката позволиха на провника да вкара едва 15 точки. Така Академик Пловдив се прибраха в съблекалнята си със спокоен аванс при 53:33.

След подновяването на ЦСКА успя да намери нови сили и показа равностойна игра със съперника си, но това съвсем не му даде шанс да стопи двуцифреното изоставане. Резултатността остана висока и през заключителния период, когато домакините се опитваха да увеличат още преднината си. Това обаче не се получи, но ЦСКА не получи шансове разликата да падне под 20 точки до края на двубоя.

За Академик Пловдив Васил Бачев завърши със 17 точки, а по 14 нанизаха Александър Милов и Томислав Минков.

Драган Зекович беше най-резултатен за ЦСКА със 17 точки, 16 добави Андрей Иванов.