Черноморец загря за плейофите с победа над Ямбол

26-04-2023 20:57 | BGbasket.com

Черноморец спечели последния си мач от редовния сезон на НБЛ като домакин на Ямбол с резултат 87:77. Бургазлии изиграха колеблива втора четвърт, но през второто полувреме показаха класата си и взеха победа №19 за тях. Тя приключват редовния сезон и с 11 загуби, а съперникът им, който изигра последния си мач за сезона, завършва девети с актив 9-21. Черноморец е четвърти в класирането, което означава, че в първия кръг от плейофите ще се изправи срещу петия Спартак Плевен и ще има домакинско предимство в серията.

Домакините започнаха мача по-силно, но съперникът успя да се задържи близо в резултата през първата част, завършила при 25:18. Вторият период обаче започна със серия от 9:0 в полза на ямболии и те обърнаха резултата, като съумяха да останат напред до почивката за 44:41.

Черноморец излезе напълно мобилизиран след паузата и със серия от 16:3 през третата част бързо си върна водачеството, а след 30 минути разликата вече беше двуцифрена за 72:58. До края бургазлии запазиха комфортен аванс и приключиха редовния сезон с победа.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като 27 точки и 7 борби записа Джордан Тъкър, дабъл дабъл от 15 плюс 12 добави Брайс Ензи, а 13 точки вкара Георги Боянов.

За Ямбол Трей Сампсън регистрира 18 точки и 10 борби, а по 16 вкараха Иван Лилов (5 асистенции) и Георги Герганов (6 асистенции).