Академик се утвърди на осмото място след три поредни победи

01-04-2023 19:58 | BGbasket.com

Академик Пловдив записа ценна победа като гост на Шумен с резултат 79:72 в мач от 27-ия кръг на НБЛ. Отборите изиграха равностоен мач, но пловдивчани бяха по-силни през второто полувреме и успяха да вземат третата си поредна победа. Така те са осми в класирането с актив 9-16, а шуменци остават на последната позиция с 5-20. В следващия кръг Академик почивка, а Шумен гостува на Ямбол.

След няколко смени на водачеството през първата част Шумен направи минисерия и поведе с 16:11. Тимът запази малък аванс през цялата втора четвърт, за да затвори полувремето при 39:33 в своя полза.

Академик обаче излезе много силно след почивката и ограничи нападението на съперника си, за да стигне до обрат и 59:56 след три части игра. На моменти в средата на последния период разликата в полза на пловдивчани стана двуцифрена, но Шумен запази интригата до последно, като се приближи само на 4 точки в заключителните минути. Все пак домакините удържаха водачеството и победата.

Джейлън Минет записа 16 точки за победителите, 15 плюс 5 борби добави Томислав Минков, а 14 точки реализира Кръстомир Михов.

За Шумен Адриян Секулов завърши с 21 точки и 6 борби, Рей Идову добави дабъл дабъл от 15 точки и 10 борби, а Маркъс Гилбърт приключи с 12 плюс 7.