Рилецо безпроблемно си върна победния ход в НБЛ като гост във Варна

01-04-2023 19:43 | BGbasket.com

След две поредни загуби в НБЛ лидерът във временното класиране Рилски спортист си върна победния ход. Като гост във Варна тимът се наложи над Черно море Тича с резултат 108:74. Силно първо полувреме за Рилецо доведе го огромна разлика на почивката и сравнително спокоен за тима мач. До момента самоковци са с 22 победи и 3 загуби, а варненци, за които това е трета поредна загуба, са предпоследни с актив 6-18. В следващия кръг Рилски гостува на Берое, а Черно море – на Спартак Плевен.

Гостите започнаха със серия от 23:5 и отрано поеха контрола над мача. Те имаха над 20 точки аванс само след първата част, а до почивката той се увеличи до цели 31 за резултат 61:30. Логично темпото спадна малко след почивката, а статуквото се запази. След равностойна трета четвърт Рилски спортист водеше с 83:51. До края Рилецо продължи да увеличава аванса си, като стигна и границата от 100 точки и си тръгна с победата.

Капитанът Чавдар Костов записа 20 точки и 6 борби за победителите, а по 18 отбелязаха Брандън Рандълф (по 5 борби и асистенции) и Денислав Вутев.

За Черно море, който е с проблеми със състава и днес в групата бяха само 10 баскетболисти, по 16 точки отбелязаха Мартин Йорданов (9 борби) и Иван Спиров (7 борби), а по 14 – Костадин Лазаров (7 асистенции) и Мартин Коцев.