Черноморец счупи каръка срещу Левски след луд мач и 41 на Тъкър

01-04-2023 21:12 | BGbasket.com

Черноморец продължава със силното си представяне в Националната баскетболна лига. Тимът записа десета поредна победа, след като в дербито на кръга надви традиционно неудобния си съперник Левски със 104:94. Успехът бе първи за отбора от Бургас срещу този опонент от януари, 2021 г. насам.

Срещата бе с много висок зарад, а за кратко бе прекъсната още в самото начало, тъй като покривът в зала „Триадица“, където се изигра срещата, протече. Почти цялото второ полувреме домакините пък играха без своя старши треньор Димитър Ангелов, който бе дисквалифициран. Големият герой за победителите бе Джордан Тъкър с 41 точки.

След този двубой Черноморец е с баланс 16-9, като в сряда му предстои друго дерби – с Балкан в Ботевград. Левски пък е с 12-12 и ще гостува на големия си съперник ЦСКА.

Двубоят започна сравнително равностойно, но след силни финални минути на първата част гостите поведоха с 26:17. Подемът в играта на Черноморец продължи и в началото на втория период разликата скочи до 16. До края на полувремето тимът поддържаше двуцифрена преднина и на почивката се оттегли при 51:38 в своя полза.

Левски стартира много силно второто полувреме и намали изоставането си само на 3. Малко след това обаче Димитър Ангелов бе дисквалифициран след реакцията му за спорен фаул на Алън Арнет, заради който и баскетболистът получи техническо нарушение. Бургаският тим отново натрупа двуцифрена преднина, а последната част започна при 80:71. До края Черноморец удържа натиска на съперника и спечели.

След Джордан Тъкър с неговите 41 точки (5 тройки), Симеон Лепичев бе втори по резултатност с 22 точки, 11 има Макол Мойен, а с 15 асистенции е Мунис Туту.

За Левски по 18 точки реализираха Златин Георгиев и Алън Арнет. Сергей Павлов отбеляза 16 с 8 борби, Джон Флорвиъс има 13 точки, а 12 добави Николай Михайлов.