Олимпиакос взе на ходом гръцкото дерби с ПАО

(сн. facebook.com/olympiacosbc)
31-03-2023 23:28 | BGbasket.com

Олимпиакос записа нова победа в Евролигата, и още един успех през сезона срещу Панатинайкос, след 81:73 на свой терен в Пирея.

Олимпиакос игра без всякакво напрежение в двубоя, като дори изоставаше малко на почивката, преди да смаже противника в третия период.

Александър Везенков, пред погледа на баща си Сашо Везенков в залата, игра 23 минути за 19 точки и 3 борби.

ПАО спечели първите две четвърти, за аванс от 38:33 след 20 минути. Олимпиакос обаче направи рейд за 24:10 в третата част и там реши всичко.

Отборът от Пирея при това стигна до обрата без вкарана тройка - първата дойде едва към края на третата четвърт.

Панатинайкос се бори до последно, в духа на дербито, като до финалната минута бе на едно-две притежания разлика.

Мачът бе без значение за класирането, като Олимпиакос остава първи, а ПАО - далеч от местата на плейофите.

Тарик Блек бе най-резултатен с 21 точки за 14 минути за Олимпиакос.