Милър-Макинтайър отпадна от ФИБА Къп, Кравиш в Топ 8 на ШЛ

(сн. FIBA.basketball)
16-03-2023 17:05 | BGbasket.com

Коди Милър-Макинтайър и неговият Газиантеп отпаднаха от ФИБА Къп. Тимът бе спрян на четвъртфиналите след поражение у дома от Анвил Влоцлавек със 75:91.

Отборът от Турция спечели първия мач в Полша, но само с точка разлика, което не бе достатъчно, за да продължи напред.

Гардът изигра страхотен мач, въпреки загубата, като бе над всички с 29 точки, 6 борби и 5 асистенции за близо 36 минути на паркета.

Във Финалната четворка Анвил Влоцлавек ще има за съперник финландския Карху Баскет, докато другата двойка противопоставя френския Шоле и естонския Калев/Крамо.

Междувременно Дейвид Кравиш и неговият Уникаха се класираха за четвъртфиналите в Шампионска лига след успех у дома срещу Лимож с 99:88.

Центърът с български паспорт бе в игра малко над 19 минути, за които записа 12 точки, 5 борби и 1 асистенция.

До края на груповата фаза остава един мач, като в него испанският тим ще гостува на гръцкия АЕК в директен спор за първото място.

Тагове: ФИБА Къп, Коди Милър-Макинтайър, Шампионска лига, Дейвид Кравиш