Силен дебют за Дюрант във Финикс, Тейтъм с 41 точки за успеха на Бостън

02-03-2023 12:08 | BGbasket.com

Почти месец след като бе трейднат от Бруклин Кевин Дюрант дебютира за новия си отбор в НБА Финикс. Това се случи при успеха над Шарлът със 105:91 като гости.

Дюрант, който в последните седмици се възстановяваше от травма, започна в стартовата петица на Финикс, като записа 23 точки плюс 6 борби, 2 асистенции и 2 чадъра за 27 минути на терена. Най-добър от неговите съотборници бе Девин Букър с 37 точки, 6 борби и 7 асистенции. Деандре Ейтън добаво дабъл-дабъл – 16 и 16 борби.

Кели Убре Джуниър бе най-резултатен за Шарлът с 26 точки и 9 борби, Тери Розиър записа 20, 6 борби и 5 асистенции, с 15 остана Гордън Хейуърд.

Бостън Селтикс се завърна на победния път в Националната баскетболна асоциация. Тимът спечели домакинството си срещу Кливланд Кавалиърс със 117:113, въпреки че стартира зле и трудно завършваше атаките си.

Звезда на Селтикс Джейсън Тейтъм наниза 41 точки, след като беше отбелязал едва 2 в първата четвърт от мача. Той добави 11 борби и 8 асистенции, а отборът им успя да се справи с 44 точки на Донован Мичъл за Кливланд. Ал Хорфорд също записа дабъл-дабъл от 23 точки и 11 борби. На ниво се представи и Робърт Уилямс, след като и той записа дабъл-дабъл от 11 точки и 11 борби.