Още един оспорван мач между Монтана и Рилски спортист

(сн. BGbasket.com)
25-02-2023 17:00 | BGbasket.com

Монтана 2003 се наложи с 68:59 над Рилски спортист в мач от Първа тройка на женското първенство.

Както и последните две срещи между тези отбори през календарната година, и тази бе оспорвана и интересна.

Рилски спортист успя да спечели началната четвърт, след като успя да я затвори по-добре - 17:13.

След това Монтана реагира веднага и бързо се върна в мача, като изравни играта. Серия от 8-0 за домакините в края на първото полувреме даде и аванс от 37:29 за Монтана на почивката.

Момичетата на Ники Господинов поддържаха преднина и в третия период, но едва удържаха опитите на Рилски да изравни. Самоковки не се отказваха и преди финалната част се доближиха само на четири от противника.

Последната четвърт предложи много емоции и гостите направиха пълен обрат, като в средата на частта водеха с точка при 57:56.

Монтана отговори с таймаут и серия от 7-0, с което си възстанови преднината и повече не я изпусна.

Габриела Николова и Шарийн Сътърланд вкараха по 17 точки, американката добави и 19 борби. 12 точки отбеляза и Валерия Алексиева.

Деница Манолова се отличи с 14 точки и 15 борби за Рилски, 15 вкара Моника Борисова, с 10 точки, 8 борби и 5 асистенции завърши Вероника Джикова.