Кош зад центъра реши ЦСКА -2 – Спортист Своге

(сн. ББЛ)
08-02-2023 22:57 | BGbasket.com

Спортист Своге постигна инфарктна победа в регион Запад на ББЛ А група. В изключително оспорван мач, изигран тази вечер в зала „Триадица“ в София, тимът надви ЦСКА -2 с 90:87 след кош зад центъра на Борис Матраков в последната секунда.

След този двубой победителите днес са с баланс 12-3 на второто място във временното класиране, докато армейците са с 11-5.

Цялата първа четвърт бе много оспорвана, като едва в края й гостите взеха леко предимство при 24:19.

Въпреки по-добрата си успеваемост при стрелбата, те правеха много грешки и след силна серия в средата на частта, армейците стигнаха до обрата. Последваха размени на водачеството, а на почивката столичният тим бе напред с 49:47.

Резултатността продължи да бъде много висока и след паузата. Най-голямата разлика бе 7 в полза на баскетболистите на Емил Горанов, но преди последната четвърт преднината им бе почти минимална – 74:72.

Драмата продължи до последно, като 47 секунди преди края резултатът бе равен – 87:87. Спортист пропусна в следващата си атака, като домакините получиха възможност да спечелят мача в редовното време. Те обаче също не успяха да се разпишат 3 секунди преди края и изглеждаше, че срещата отива в продължение, когато Борис Матраков овладя борбата и стреля зад центъра, като попадението му бе точно и с него донесе успеха на своя тим.

Матраков завърши срещата с дабъл-дабъл от 28 точки и 11 борби. Симеон Ценов реализира 16 точки, по 13 имат Дамян Стоянов (9 борби) и Герасим Николов, а 10 точки вкара Джими Хънт.

За „червените“, част от които пристигнаха в залата направо от мача на първия отбор, Мартин Русев записа 20 точки и 7 асистенции. Георги Цеков има 14 точки, с 13 е Димитър Генов, 12 има Владимир Нанкински, а 10 добави Александър Александров.