Златният набор на Рилски вдигна и Купа U19

(сн. БК Рилски спортист)
01-05-2022 16:43 | BGbasket.com

Рилски спортист вдигна Купа БФБ при девойките U19, след успех на финала срещу Локомотив София със 71:61.

Без нито една състезателка във върхов набор, момичетата на Меги Маринкова се справиха с напрежението и стигнаха до трофея на свой терен в Самоков.

Локомотив София хвърли много усилия и направи страхотен обрат в мача, но не издържа в последната четвърт.

Първата част мина убедително за Рилски, като домакините взеха солидна преднина от 16 точки в края на периода.

Във втората четвърт обаче Локо София показа характер и не само наниза 23 точки, но и допусна едва 7, за да се върне и дори да поведе на почивката с 34:33.

Локомотив държеше преднина и в третата част, но не успя да я увеличи и да контролира двубоя.

Така Рилски намери пътя обратно и в началото на финалната четвърт от обърна резултата и повече не погледна назад.

Самоковският тим наниза 9 тройки, спечели и борбата под коша.

Локомотив направи доста пропуски от наказателната линия, а и 11 грешки повече от противника.

Деница Манолова стана най-добър играч на турнира, като на финала се отличи с 30 точки и 15 борби. Моника Борисова завърши с 20 точки и 11 борби, 11 вкара Ивана Бонева.

26 за Локо София отчете Маргарита Иванова, с 12 борби, 12 вкара Андреа Николова и 8 с 13 борби добави Гергана Цекова.