Рилски спортист разгроми Черноморец за край на редовния сезон

27-04-2022 20:33 | BGbasket.com

Рилски спортист победи Черноморец с 89:58 като домакин в „Арена Самоков“ в мач от последния, 27-и кръг на Националната баскетболна лига. С това двата състава сложиха край на редовния сезон. Рилски спортист завърши като лидер с 25 победи и 2 загуби, а Черноморец зае четвъртата позиция с 16 успеха и 11 поражения. В плейофите тимът на Рилски спортист ще играе срещу тима на Ямбол, а Черноморец ще има за съперник Спартак Плевен. Първите мачове са през следващата седмица, на 2 май.

В Самоков противниците изиграха двубой без особено напрежение, преминал под диктовката на Рилски спортист. Домакините не разчитаха на един от чужденците си Брендън Браун, а в състава на Черноморец липсваха Георги Боянов, който е болен и Евгени Хаджирусев, който е с травма в рамото.

Домакините бързо взеха аванс от 17:5 в средата на първа част, а в осмата минута поведоха с 18 точки. В края на първата четвърт Рилски спортист дръпна с 29:13. Стрелбата на състезателите на Черноморец не вървеше, а Рилски спортист продължи да трупа преднина, която достигна 31 точки при 46:15 през втората четвърт. На почивката резултатът бе 49:29 в полза на състава от Самоков.

Баскетболистите на старши треньора Людмил Хаджисотиров поддържаха разлика над 15 точки в третата част, а минута преди края й дръпнаха с 29 и последната четвърт стартира при 72:44. До финала двубоят се доиграваше, а най-голямата разлика стигна 34 точки.

За домакините Ай Джей Хес беше най-резултатен с 16 точки, а Трей Портър реализира 13 точки и овладя 6 борби. По 12 точки добавиха Павлин Иванов и Деян Карамфилов, като вторият подаде и 11 асистенции.

Андрей Иванов отбеляза 17 точки и 13 борби за Черноморец, а Константин Коев се включи с 14 точки, 4 борби и 6 асистенции. Влатко Гранич завърши с 13 точки, а 15-годишният Максим Чоков също се разписа, вкарвайки тройки в края.