Берое започна защитата на титлата с домакински успех над Монтана 2003

(сн. БФБаскетбол)
07-04-2022 19:51 | BGbasket.com

Шампионът и носител на Купата на България Берое победи Монтана 2003 с 84:75 като домакин в Стара Загора в първия мач от финалната серия за титлата в А група при жените. Вторият сблъсък е в събота, 9 април, от 17 часа отново в Стара Загора, а след това серията продължава в Монтана. Играе се до три успеха от пет възможни мача.

Двата състава изиграха интересен двубой, който премина с превъзходство на домакините, които пречупиха съперника през второто полувреме. Гостите поведоха с 3 точки четири минути след началото на мача, но със серия от 5:0, съставът от Стара Загора обърна до 14:12 и водеше с 24:18 след първата четвърт. С 6 безответни точки Монтана 2003 изравни за 27:27 и успя да вземе точка аванс в средата на втората част. Последва нова размяна на водачеството, но с две поредни тройки, дело на Радостина Христова и Цветомира Шаренкапова тимът на Берое дръпна с 44:40 на почивката.

Силни моменти за домакините и тяхна серия от 13:0 им донесе аванс от 60:46 малко повече от три минути преди края третата четвърт. Монтана 2003 обаче не се отказа и свали пасива си под 10 точки преди последната част – 65:56. Теодора Динева имаше ценен принос разликата за Берое да достигне 15 точки - 76:61 при оставащи шест минути в двубоя и до края старозагорки не допуснаха разколебаване.

Теодора Динева бе най-резултатна за успеха на домакините с 28 точки, от които 5 тройки, 3 борби и 2 асистенции. Цветомира Шаренкапова завърши с 18 точки, 2 борби и 3 асистенции, Виолина Кочева добави 14 точки, 3 борби и 5 асистенции, а Ребека Тобин се отчете с 12 точки, 12 борби и 4 асистенции.

Димана Макариева се отличи с 20 точки, 9 борби и 2 асистенции за Монтана 2003. Христина Иванова се включи с 16 точки, 7 борби и 2 асистенции, а 12 точки реализира Виктория Стойчева.