Цинкарна Целе е новият шампион в Адриатическата лига при жените

(сн. waba-league.com)
21-03-2022 09:03 | BGbasket.com

Цинкарна Целе спечели титлата в Адриатическата лига при жените за трети път в историята си. В мача за трофея тимът срази домакина на Финалната четворка и победител в редовния сезон Будучност с 58:51 пред 2600 зрители, изпълнили „Бемакс Арена“ в Подгорица.

Гостите натрупаха двуцифрен аванс през първото полувреме и въпреки че в последните минути съперникът им намали само на 4, удържаха водачеството си до последно.

Бившата баскетболистка на Монтана 2003 Изабела Рамона бе над всички за победителите с 16 точки и 8 борби.

За домакините по 11 точки отбелязаха Драгана Живкович и Мина Джордевич (12 борби).

Бронзови медали в турнира са за босненския Орлови, който в малкия финал се наложи над Монтана 2003 със 72:63.