Русе ликува! Титла за Дунав при момичетата U14

(сн: BGbasket.com)
10-07-2021 17:58 | BGbasket.com

Дунав Русе е новият шампион в Държавното първенство за момичета U14. Тимът триумфира с титлата, след като на финала днес в собствената си зала „Дунав“ победи Берое Стара Загора с 58:55.

Домакините завършиха турнира със седем победи и без нито една загуба.

По-рано днес бронзовите медали бяха спечелени от Левски.

Финалният мач предложи много интрига за зрителите в залата. След сравнително равностойно начало, русенки поведоха с 12:10 след десет минути игра, а на почивката преднината им достигна 6 точки.

Темпото се запази и след паузата, а заключителната четвърт започна при 43:34 за Дунав. Берое обаче се вдигна на финален щурм и малко повече от минута преди края намали пасива си само на точка, но домакините все пак удържаха преднината си.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ НАГРАЖДАВАНЕТО

Ина Николова отбеляза 12 точки за победителите, с 11 е Ина Димова, 10 добави Николета Стойнова.

За Берое над всички с 24 точки бе Албена Соколова, 9 добави Иванина Славова.