Рилски вкара 119 на седем от Спартак

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол

10-12-2020 20:20 | BGbasket.com

Рилски спортист изигра най-резултатния си мач този сезон, като вкара 119 точки на Спартак Плевен - 119:79.

Двубоят бе отложен близо с месец, заради случаи на коронавирус в отбора на Спартак. В състава на Рилски пък се завърна Деян Карамфилов, след като приключи карантината му в Сараево.

В пореден мач плевенчани играха със силно скъсен състав, като осмият човек в групата Радослав Кочев не влезе в игра заради травма, и силите им свършиха след една четвърт.

Играта на Рилецо спореше, и след началните минути с равенство, самоковци взеха инициативата и повече не я оставиха. В първата четвърт те взеха шест точки аванс, но тя бързо стана двуцифрена във втория период.

Две силни серии на домакините преди почивката качи до 16 преднината - 54:38 след 20 минути.

В третата част двата отбора се развихриха с вкарването и си отбелязаха общо 57 - 34:23.

Преднината на Рилецо стигна почти до 30, като финалният период вече се доиграваше.

Всички десет баскетболист на Рилски в мача се разписаха от игра, а домакините бяха вкарали 100 точки с над 6 минути до края. Само Тихомир Желев не влезе за Рилецо.

15 тройки и 31 асистенции записаха самоковци в актива си, а седмина завършиха с двуцифрен актив. Павлин Иванов вкара 22 за успеха (4/5 от тройката), Алекс Симеонов записа 19, Николас Карвачо допълни дабъл-дабъл с 13 точки и 11 борби.