Светкавица, Славия и Рилски с успешно начало при момичетата U16

(сн. BGbasket.com)
29-07-2020 21:00 | BGbasket.com

Три мача бяха изиграни днес от група В на финалите за момичета U16 в Русе. В тях победи записаха, Светкавица, Славия и Рилски спортист. В следващите два дни от груповата фаза отборите ще играят по два мача на ден, за да определят полуфиналистите.

Асеновец 2005 се наложи над Светкавица с 55:42, след като изигра силна втора част, за да поведе с 8 точки на почивката. След подновяването на играта тимът запази водачеството и увеличи разликата, за да стигне до победата. За победителките 17 точки и 5 борби записа Нил-Дениз Назимова, а с 14 точки и 13 борби завърши София Маринова. За Асеновец Гергана Маданкова направи дабъл дабъл от 10 точки и 11 борби, а с 6 точки и 17 борби приключи Симона Бояджиева.

В софийското дерби на групата Славия се наложи над Локомотив София със 73:62, след като започна мача страхотно и спечели първата част с 18:4. Локомотив взе втория период и намали разликата на почивката, а през второто полувреме отборите си размениха по още една част, но Славия не загуби аванса си. Яна Карамфилова записа 19 точки и 18 борби за победителките, 13 вкара Анджела Стамболян, а 12 – Божидара Стефанова.

В третия мач от групата Рилски спортист надви Черно море Одесос с 80:62. Самоковки изиграха много силно първо полувреме и след като спечелиха убедително и двете му части, се откъснаха с 16 точки напред. Комфортният им аванс се запази до края на срещата, за да стигнат до победата. За победителките 19 точки и 10 борби регистрира Деница Манолова, 17 точки и 6 асистенции записа Радина Илиева, а с 16 плюс 5 борби се отчете Ивана Бонева. За Черно море 15 точки отбеляза Константина Трифонова, 13 плюс 6 борби добави Нелина Пимпирева, а с 12 точки и 15 борби приключи Дебора Димитрова.