Балкан се пребори за бронза при момчетата U12 след невероятен обрат (видео)

(сн: BGbasket.com)
28-07-2020 12:52 | Мария Маринова

Балкан завърши на трето място участието си на Държавното първенство за момчета U12, което се провежда в София. Тимът надви БУБА Баскетбол с 56:54 след много драматичен и интригуващ двубой.Столичани натрупаха 18 точки аванс през първото полувреме, но ботевградчани го заличиха и спечелиха в края.

Носителят на трофея ще бъде определен по-късно днес между Черно море Тича и Берое.

Столичният тим започна мача със серия от 13:0, като „зелените“ отбелязаха първите си точки едва пет минути след началото. Последва размяна на кошове, а след края на частта БУБА бе напред със 17:7.

Силните изяви на баскетболистите на Емилия Кръстева продължиха и разликата в тяхна полза достигна 18 точки в началото на втория период. Постепенно обаче грешките и при тях зачестиха. Играчите на Балкан направиха няколко успешни атаки под коша и стопиха пасива си само на 7 при 25:32, но на почивката съперникът им отново поведе с двуцифрена разлика при 36:25.

След паузата играта тръгна много равностойно, като мачът вървеше кош за кош. В края на третата четвърт обаче се появи импулс в играта на ботевградчани, които направиха серия от 10:2 и върнаха интригата преди последната четвърт, която започна при 45:43 в полза на БУБА.

Почти веднага след началото заключителния период равенството бе възстановено – 45:45, а пет минути преди сирената баскетболистите на Венцислав Стоев поведоха за първи път в срещата при 51:49. Последваха много драматични минути, но Балкан удържа аванса си и спечели.

За победителите капитанът Марк Воденичарски вкара 15 точки, а 11 добави Даниел Христов. За БУБА с 10 точки приключи Лазар Петров, а с по 8 точки завършиха Георги Касабов и Стефан Филев.