Пети пореден финал на Купата за Монтана 2003

(сн: Тони Тончев, BGbasket.com)
11-02-2020 19:41 | BGbasket.com

Монтана 2003 се класира за пети пореден финал в турнира за Купата на България. Баскетболистките на Стефан Михайлов очаквано спечелиха и втората си среща срещу Славия, този път на свой терен с 95:62. Шампионките победиха този съперник и вчера, но в мач от първенството.

Домакините направиха само осем грешки в мача срещу 18 за опонента си, като имаха сериозно предимство при стрелбата за две точки (64% срещу 48%).

На финала в турнира Монтана 2003 отново ще премери сили с Берое Стара Загора, който отстрани градския си съперник Локомотив. Загубилите пък ще се изправят един срещу друг за третото място, като и двата мача са в събота в столичната зала „Триадица“.

Първата част на срещата бе сравнително равностойна. Монтана 2003 успя да дръпне с 24:16, но след 5 поредни точки столичният тим свали разликата само на 3 след първата част. През втория период домакините взеха инициативата и на почивката вече водеха с 51:35.

След паузата Монтана поддържаше двуцифрен аванс, но без да може да се откъсне сериозно напред. Тимът обаче завърши частта със серия от 7:0 и преди решителните десет минути имаше преднина при 75:52. До края разликата надхвърли 30 точки, като мачът се доиграваше.

Христина Иванова отбеляза 19 точки за победителите. Габриела Костова вкара 14, с 13 е Габриела Николова, а 10 добави Евгения Нацкина.

За Славия над всички с 19 бе Вероника Джикова, Патриция Балова се отчете с 11, а по 10 имат Александра Петрова и Яна Карамфилова.