Монтана 2003 взе реванш от Берое в здраво дерби

(сн. LAP.bg)
08-02-2020 19:18 | BGbasket.com

Монтана 2003 нанесе първа загуба на Берое Стара Загора в женската А група през този сезон. Баскетболистките на Стефан Михайлов се наложиха над своя съперник с 81:78 пред собствена публика, като по този начин взе реванш за поражението от този съперник преди три седмици. Двубоят бе изключително драматичен и равностоен, като победителят бе определен в последните секунди.

Въпреки че гостите демонстрираха малко по-точен мерник, съперникът им направи по-малко грешки и имаше леко предимство в подкошието.

Победата бе трета за Монтана 2003, като тимът има и едно поражение, а след седмица приема другия старозагорски тим Локомотив. Берое е с баланс 4-1, като му предстои домакинство на Славия.

Двубоят започна на много високи обороти, като двата отбора непрекъснато си разменяха водачеството. Нито един от тях не успя да поведе с повече от 3-4 точки и след десет минути игра равенството бе възстановено - 27:27.

В началото на втория период пропуските зачестиха и резултатността спадна. Срещата продължи да бъде много равностойна, а на почивката домакините имаха минимален аванс при 45:44.

Ситуацията не се промени и след паузата. Берое започна второто полувреме със серия от 10:4, но без да успее да се откъсне с голяма разлика. Монтана за кратко поведе, но преди заключителната четвърт гостите водеха с 66:65.

Драмата продължи до последно, като 39 секунди преди сирената резултатът отново бе равен, преди Димана Макариева да изведе отбора си напред при 80:78. Малко след това Виктория Стойчева увеличи преднината на домакините на 3 точки, а Таня Гатева взе прекъсване. До края обаче Берое не успя да отбележи и победата отиде шампионите.

Димана Макариева завърши с дабъл-дабъл за победителите от 19 точки и 11 борби. Христина Иванова вкара 17 точки, 15 точки и 8 борби има Виктория Стойчева, с 12 точки и 7 борби е Радостина Димитрова, а с 10 точки и 10 борби се отчете Евгения Нацкина.

За Берое Гергана Иванова наниза 19 точки, Жаклин Златанова записа 15 точки и 12 борби, Теодора Динева вкара 12 точки, а 11 има Радослава Бъчварова.