Септември 97 надви НСА на старта на Втората петица

(сн. БФБ, архив)
01-02-2020 18:05 | Мария Маринова

Септември 97 започна с победа участието си във Втората петица на женската А група. В първия мач от надпреварата тимът надви като гост НСА с 82:54 главно след по-силна втора и трета четвърт.

Двубоят започна сравнително равностойно, като след десет минути игра Септември водеше със 17:15. През втория период гостите продължиха да увеличават разликата в своя полза и на почивката вече имаха двуцифрена преднина при 42:32.

Ключова за крайния изход на мача се оказа третата част, след която авансът на Септември достигна 26 точки, а до края мачът се доиграваше.

Над всички за победителите бе Константина Какогиани с 28 точки, Мина Василева отбеляза 14, 13 има Виолета Григорова.

За НСА най-резултатна бе Моника Недялкова с 15 точки, 10 добави Михаела Кашанова.

В следващия кръг НСА гостува на Академик Пловдив, докато Септември 97 почива.