Монтана 2003 взе своето в София

(сн: Тони Тончев, BGbasket.com, архив)
01-02-2020 18:44 | Мария Маринова

Монтана 2003 записа очаквана победа в Първата четворка на женската А група. Баскетболистките на Стефан Михайлов се наложиха при гостуването си на Славия със 78:54, след като водеха почти през целия мач.

Столичният тим направи 32 грешки срещу 17 за съперника си, като Монтана имаше сериозно предимство също при откраднатите топки (19 срещу 8) и наказателните удари (19/23 за 82% срещу 7/14 за 50%).

Победата бе втора за Монтана 2003, който има и едно поражение. В следващия кръг за тима предстои дерби с Берое. Славия е с баланс 1-2, като ще гостува на другия старозагорски тим Локомотив.

Домакините имаха леко предимство в началните минути. След това обаче гостите отвърнаха със серия от 11:2, като след първата четвърт водеха с 19:15 след силни изяви на Христина Иванова. Малко след старта на втория период Славия изравни за 26:26 след две поредни тройки на Вероника Джикова. Монтана на свой ред отвърна с 8 поредни точки, а на почивката бе напред с 42:32.

След паузата шампионките взеха инициативата и започнаха да трупат разлика като преди заключителния период вече водеше с 62:42. Още в началото на последната четвърт преднината на Монтана достигна 30 точки, като до края мачът се доиграваше.

Христина Иванова бе най-резултатна за победителите с 20 точки. По 13 имат Виктория Стойчева и Радостина Димитрова, а с 11 е Димана Макариева.

За Славия Ивана Николова наниза 19 точки, с 18 е Вероника Джикова.