Три от три за Берое в Първа четворка

(Снимка: BGbasket.com)
25-01-2020 17:30 | Мария Мицова

Берое Стара Загора постигна нов успех в А група-жени, след като се наложи над Славия в София с 82:48.

"Зелените" вече са с три победи в първа четворка от трите си срещи. За Славия мачът бе втори в четворката, а поражението първо.

Нещата до голяма степен се изясниха още в първата четвърт, която завърши с 10-0 за старозагорки и им даде аванс от 23:6.

Оттам разликата се поддържаше около 20-ина точки с лекота от Берое, като Славия можеше единствено да не позволява на дистанцията да стане още по-голяма. На два пъти домакините намалиха до 15, но без да стигнат до сериозно застрашаване на противника.

Двубоят не се развиваше в кой знае какво темпо, но и двата отбора направиха някои добри взаимодействия и атрактивни завървшания с много подавания.

Берое бе подсилен и от Петя Бояджиева, която се завърна в игра след над три месеца отсъствие.

В последните пет минути разликата скочи и до 30 точки, а двубоят се доигра без напрежение.

Гергана Иванова бе най-резултатна в мача за Берое с 20 точки, Жаклин Златанова завърши с 18 точки за успеха, Калина Аксентиева и Виолина Кочева добавиха по 12.

Вероника Джикова приключи с 13 за Славия, Яна Карамфилова реализира 9.