Голямата вечер на Боби (видео)

06-01-2020 11:15 | BGbasket.com

Борислава Христова вече е реализатор №1 в цялата история на колежанския женски баскетбол в тима на Вашингтон Стейт.

Българският талант счупи рекорда още в първата половина на мача срещу Калифорния снощи и вече има 1 986 точки, оставяйки зад себе си Джийн Егърт, която има 1 967.

4 минути и 25 секунди преди почивката тя изравни постижението, а с кош 1:22 преди края на полувремето вече подобри постижението.

"За мен е чест да се наредя до някои от най-големите играчи на Вашингтон Стейт. Рекордът е заслуга на много хора, благодаря на всеки мой треньор и съотборник тук. Благодаря на всички, които ми помогнаха да стигна дотук," сподели Боби след края на двубоя, донесъл и първата победа в Конференция ПАК12 за тима.

Старши треньорът на Вашингтон Стейт Кеми Етеридж от своя страна записа победа №100 в кариерата си.

За Борислава, която завърши с 26 точки в мача, това бе 45-и двубой с над 20 точки за отбора.

Тагове: Борислава Христова