Берое с най-убедителната си победа за сезона след трипъл-дабъл на Иванова

(сн: Тони Тончев, BGbasket.com)
21-12-2019 18:26 | BGbasket.com

Берое Стара Загора завърши първия етап от женската А група с най-убедителната си победа през сезона. В среща от източния регион баскетболистките на Таня Гатева очаквано не срещнаха проблеми срещу Академик Пловдив и пред собствена публика спечелиха мача със 136:48. Всички баскетболистки на Берое допринесоха за успеха, а с трипъл-дабъл от 13 точки, 10 борби и 12 асистенции завърши Гергана Иванова.

В този двубой домакините отново бяха без Петя Бояджиева, а почивка получи Виолина Кочева. За втори пореден двубой гостите не можеха да разчитат на Анна Римпова и Десислава Хилендарова.

Берое ще играе в Първата четворка във втория етап заедно с Монтана, Локомотив и Славия. Академик Пловдив пък завърши на третото място на изток с баланс 2-4, което го прати във Втората петица заедно с Черно море Одесос, НСА, Септември 97 и Шампион 2006.

След размяна на кошове в началото на срещата, Берое направи серия от 22:0 и се откъсна в резултата. Академик така и не успя да се разпише повече от игра и след първата част домакините водеха с 34:7 Доминацията на старозагорския тим продължи и през втория период. „Зелените“ не направиха нито една грешка до почивката срещу 20 за съперника и закономерно поведоха с 69:19.

След паузата за кратко играта бе равностойна, но след това Берое продължи да трупа аванс и преди заключителната четвърт бе напред със 104:35. До края тимът на Таня Гатева нямаше проблем да поддържа аванса си и спечели още по-убедително.

Берое имаше предимство по всички показатели, като най-съществено то бе при стрелбата (56% срещу 31%), при борбите (56 срещу 35), при асистенциите (42 срещу 12), при откраднатите топки (26 срещу 5) и при по-малкия брой грешки (9 срещу 35).

Най-резултатна за победителите бе Теодора Динева с 32 точки, като тя овладя и 8 борби. С 24 точки, 8 борби, 9 асистенции и 8 откраднати топки е Карина Константинова. По 18 точки имат Жаклин Златанова (7 борби) и Стефани Пендова (6 борби и 6 асистенции). С 15 точки е Радослава Бъчварова, трипъл-дабъл от 13 точки, 10 борби и 12 асистенции е Гергана Иванова, а с 11 точки, 7 борби и 6 асистенции се отчете Калина Аксентиева.

За Академик по 13 точки отбелязаха Александра Папазова и Лина Димитрова (6 борби). Златка Кьосева има 10 точки и 9 борби.