Отличен Везенков срещу Реал, Олимпиакос падна без бой в Мадрид

(сн. twitter.com)
12-12-2019 23:47 | BGbasket.com

Олимпиакос не оказа почти никаква съпротива на Реал при гостуването си в Мадрид и падна със 77:93.

За Реал победата бе 10-а за сезона, а Олимпиакос остава в долната половина на таблицата.

Александър Везенков игра четвърт час и направи най-добрия си мач от началото на сезона с 12 точки, 4 борби и 2 асистенции.

Везенков се появи в игра в средата на втория период, в момент, в който Реал водеше комфортно с двуцифрен аванс.

Българският национал бе много деен в борбата под коша, а в тази четвърт Олимпиакос бе напълно равностоен на Реал, но без да успее да намали изоставането си, което бе 41:30 на почивката.

Мадридчани нямаха никакъв проблем и след паузата, като си правеха каквото поискат в нападение и нанизаха 31 точки за разлика от над 20.

Везенков игра няколко минути и в третата част, а в четвъртата започна много добре с поредни кошове, които обаче не промениха особено статуквото.

Реал отпусна юздите в последната четвърт и разликата падна малко, но не и съществено.

Анадолу Ефес е начело с успеха си над Фенербахче в истанбулското дерби с 81:73 и вече има 11 победи в актива си и само две поражения. След равенство на почивката, третата четвърт бе силна за Ефес и там бе пречупен съставът на Фенербахче. 22 точки на Крунослав Симон и 20 от Шейн Ларкин бяха в основата на победата.

Макаби Тел Авив удари ЦСКА Москва с 90:80 с 22 точки на Скоти Уилбекин и 20 на Отело Хънтър.