Почти перфектен Левски нямаше проблеми в Черна гора

06-12-2017 19:47 | BGbasket.com

Левски се наложи без проблеми с 99-68 над Ибър Рожае при гостуването си в Черна гора в мач от шестия кръг на Балканската лига.

Така след анулирането на резултатите на извадения от турнира Куманово, "сините" имат 2 победи и 3 поражения.

Левски вкара по 25 точки в три от четвъртините, а в последната остана само на 1 точка от перфектен резултат - 100. Стрелбата на българския състав също бе почти идеална, като от всички зони те бяха над 50%, отбелязвайки и 13 тройки.

Столичани не срещнаха затруднения, като още след първата четвърт взеха комфортен аванс от 11 точки, който до края на двубоя само се увеличаваше.

Капитанът на тима Алекс Симеонов бе най-резултатен за Левски с 22 точки, а 21 прибави 18-годишният Иван Алипиев.

Веселин Веселинов вкара още 14 точки за "сините", докато Станимир Маринов и Никола Маравич останаха с по 12.

За Ибър новото попълнение Джерел Симънс вкара 21 точки.