Хасково не спря да се бори и излъга Монтана в драма за 1-2

(сн. BGbasket.com)
28-04-2016 19:42

Хасково 2012 оцеля във финалната серия на женското първенство. Във вълнуващ трети двубой тимът надигра Монтана 2003 като гост с драматичното 85-84. Мачът се реши в последните секунди, а в герой за хасковлийки се превърна Мея Тирера, която вкара при 6 до края. Монтана може да съжалява, че не триумфира пред своя публика, но пък гостите заслужават поздравления, че не спряха да се борят до край. Мач №4 е утре отново от 18.00 часа в Монтана.

Хасково определено започна по-добре и поведе в началните минути. Гостите дори натрупаха на два пъти аванс от 6 точки, но със серия от 8-0 Монтана поведе за първи път при 17-15. След това хасковлийки веднага изравниха, но със 7 поредни точки домакините дръпнаха напред преди благодарение на Моузли гостите да намалят до 3 след десет минути игра.

Само за минута и половина след началото на втората четвърт разликата нарастна до 10 точки. Това не смути гостите, които реагираха бързо и постепенно намалиха. Те се доближиха на само две точки точно след средата на частта, като това стана и втори път. След втория обаче Монтана завърши полувремето отлично и след серия 11-2, включително тройка на Радостина Димитрова със сирената, разликата стигна до 11 точки.

Хасково започна чудесно второто полувреме и направи серия от 9-0 в първите 135 секунди. Монтана отговори с 5-0, но гостите вече бяха под пара и пак свалиха до 2 при 4.50 до края на третата. След това двата тима си размениха по 5 точки, последвани от 8-0 за монтанки за край на частта и аванс от 10.

В последната четвърт домакините продължиха да имат аванс, но гостите не се отказваха. По средата й те свалиха пасива си до 5 точки, а при 3.18 до края и до само 3. Само 63 секунди по-късно най-накрая Хасково съумя да поведе, като това стана с кош на Мея Тирера. Закъри отвърна с два наказателни, но тройка на Рудева пак даде преднина за гостите. При 1.29 до края тя стигна до 3 точки, а с важна борба и кош за домакините отговори Рийд. Последваха пропуски и за двата тима, а при 27.4 секунди до края Закъри бе фаулирана. Ръката на американката не трепна и тя отбеляза двата наказателни, за да даде аванс от точка за своите. В ответната атака за гостите Тирера първо пропусна, но си взе борбата, след отбеляза за +1 и само 6.4 секунди до края. Шарел Алън получи отговорността да атакува и стреля, но топката се завъртя около ринга и излезе.

Именно Мея Тирера бе над всички за успеха с 34 точки, 9 борби и 5 асистенции. Страхотно игра и Катерина Рудева със 17 точки и 10 асистенции, а Ралица Нанева добави 16 точки.

За домакините Келиндра Закъри приключи с 27 точки, а по 14 имаха Моник Рийд и Даниела Петева.