Асен Николов: Загубихме заради липса на по-голяма ротация

01-02-2016 13:39

Академик Бултекс 99 изпусна Берое в последния мач от 17-ти кръг на НБЛ Виваком. Пловдивчани отстъпиха с 82-90, след като бяха близо до обрат на няколко пъти.

Ето какво каза след срещата наставникът им Асен Николов:

„Поздравявам отбора на Берое, бориха се мъжки и заслужено спечелиха двубоя. Аз обаче съм доволен от моя отбор, защото показаха характер. Смятам, че единствената причина за тази загуба е липсата на по-голяма ротация в състава ни. Имаме контузен основен играч, което ни лишава от ротация под коша. Натрупахме и рано фаулове – още през първото полувреме и това ни се отрази сериозно.

Не смятам, че сме допуснали фатални грешки, трябва да отдадем заслуженото и на играчите на Берое, които при последното равенство отиграха успешно при стрелба от далечно разстояние. До края на мача оставаше малко повече от минута и това ни сломи“, обясни след края на сблъскъка специалистът.

Тагове: НБЛ - мъже, Академик Бултекс 99, Берое